Wpis z mikrobloga

  • 3
#motomirko #wroclaw #motocykle

Drogie Mirko pomóż ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jadę z różowym z Chorwacji do Polski na V-Stromie 650 z 2004r. Moto ma przejechane ok. 48k km. Około 100km temu zacząłem słyszeć dziwne dźwięki dochodzące z silnika.

Dźwięki są jakby metalicznym stukaniem podczas dodawania gazu na zasprzeglonym silniku. Hamując silnikiem lub dodając gazu na neutralu nie słychać tych dźwięków. Są tylko podczas obciążania silnika.

Oprócz dźwięków nie mam innych objawów w postaci wibracji, słabszej mocy itd.
Poziom płynów w normie, a wymieniane razem z filtrami były przed wyprawą.

Dzisiaj będę spać we Wrocławiu, jutro jadę dalej i mam do zrobienia jeszcze trasę wzdłuż wybrzeża.

Macie jakiegoś dobrego mechanika we Wrocławiu, który mógłby zajrzeć fachowym okiem czy jechać z tym dalej? Albo może jest tu jakiś ogarnięty właściciel V-Stroma, który podpowie co i jak?
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tito17 ale że co,zawory? W sumie przy 48 to się powinno regulować. Wiesz,jest gorąco,inna gęstość oleju,może to to? Może poziom spadł? Może ci rezonuje wydech albo jakaś osłona stuka ?
  • Odpowiedz
@tito17 u mnie w DLu coś czasem cyka przy bardzo wysokich temperaturach, ale ostatnio to słyszałem w tamtym roku w Macedonii w mega upale, ja bym sie tym specjalnie nie przejmował
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kick_Ass właśnie też się zacząłem zastanawiać czy to nie to. Poziom oleju pierwsze co sprawdziłem, bez zmian od wyjazdu. Wydech się nie zmienił, to ewidentnie coś w silniku. Najbardziej porównałbym to do odbijania się tłoków w cylindrze przy dodawaniu gazu.

Ale czy zawory nie powinny non stop wydawać jakiś dźwięk, nawet podczas zjazdu z góry przy hamowaniu silnikiem? Bo tu słychać to tylko przy dodawaniu gazu.

@Serv_HVAC napęd raczej w porządku, przed wyjazdem był u mechanika i powiedział, że wszystko w porządku oprócz łożyska w tylnim kole, które
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@debenek właśnie to nie jest cykanie, to takie odbijanie się czegoś od czegoś, dźwięk zwiększa swoją częstotliwość wraz ze wzrostem prędkości. Na każdym biegu to słychać, na jedynce najbardziej.
  • Odpowiedz
to takie odbijanie się czegoś od czegoś


@tito17: Mistrzostwo świata diagnostyki :)

Objawy wskazują raczej na napęd, nie wiem co dokładnie, ale zdejmij dekiel zębatki zdawczej. Przetocz na luzie z wyłączonym silnikiem, powinno się też odezwać.

Gx
  • Odpowiedz
właśnie to nie jest cykanie, to takie odbijanie się czegoś od czegoś, dźwięk zwiększa swoją częstotliwość wraz ze wzrostem prędkości. Na każdym biegu to słychać, na jedynce najbardziej.


@tito17: prędkości w sensie 60km/h a 100km/h czy prędkości obrotowej silnika?

Jak chodzi o prędkość jazdy to tak jak @Gixaar napisał - raczej napęd...
  • Odpowiedz