Wpis z mikrobloga

Zaczynam pracę nad artykułem z przykładami opisującymi problemy grafiki w grach komputerowych. Chciałbym się skupić na tym, co jeszcze można zrobić, aby grafika była możliwie fotorealistyczna. Na rozgrzewkę pobawiłem się w Photoshopie kadrem z Wiedźmina, zwracając uwagę w szczególności na najsłabsze strony obrazu. W komentarzu kadr przed zabiegiem.
_________________________________________________________________________

Zapraszam do obserwowania tagu z moimi ilustracjami - #lapkotwory
facebook | instagram
#grafika #grafikakomputerowa #digitalpainting #wiedzmin3 #wiedzmin #gamedev #gry #rysujzwykopem #rysunek #tworczoscwlasna
lapko - Zaczynam pracę nad artykułem z przykładami opisującymi problemy grafiki w gra...

źródło: comment_nUnrTYUBooOAEkLmhNotMk5M8SbPI1Wu.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@lapko: pisac o fotorealizmie? to trochę jakby nie rozumieć tego, a zabierać się za to, percpecja fotorealizmu przesuwa sie, to co dziś w grach jest fotorealizm, za 2-3 lata juz ni nie jest, zatem zabawny pomysl.
Po drugie - problem gier to nie grafika, tylko imersja. Zatem ehh ehhe ehh
  • Odpowiedz
@lapko: Moim zdaniem wszystko rozbija się o oświetlenie, tekstury są i tak już o dużej rozdzielczości. Ewentualnie jeszcze teselacja, coby wszystko nie było takie płaskie i kartonowe. A co potrafi odpowiednie operowanie światłem można zobaczyć w modach do GTA np. NaturalVison albo Lighting Mod do Wiedźmina.
  • Odpowiedz
@einz: Wcielasz się w rolę arbitra, krytykując wszystkich, którzy robią to na czym się znasz, jednocześnie siedząc w wygodnym fotelu samemu niczego nie wnosząc poza niepotrzebną krytyką. Cała twoja zgromadzona wiedza stanowi dla ciebie oręż w krucjacie przeciwko innym w twoim zawodzie, by połechtać własne ego i udowodnić przed innymi swoją wyższość nad ludźmi w swoim fachu, ludzi którzy nie boją się wyjść na arenę i zaprezentować siebie i swoje
  • Odpowiedz
@lapko: ostatnio mój znajomy badał pobór prądu - jego karta graficzna jak grał zżerała 200kw, podczas gdy komputer bez odpalonej gry tylko 100. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To tak przy okazji realistyczności. Mi się podoba twoja poprawiona wersja.
  • Odpowiedz
@lapko dokładnie tak jak ktoś na górze już wspomnial - w Photoshopie podrysujesz sobie tak jak chcesz ale zrobienie takich włosów w 3d realtime ma swoje duże ograniczenia technologiczne. W game devie często trzeba iść na kompromis.
  • Odpowiedz
@einz: Wcielasz się w rolę arbitra, krytykując wszystkich, którzy robią to na czym się znasz, jednocześnie siedząc w wygodnym fotelu samemu niczego nie wnosząc poza niepotrzebną krytyką. Cała twoja zgromadzona wiedza stanowi dla ciebie oręż w krucjacie przeciwko innym w twoim zawodzie, by połechtać własne ego i udowodnić przed innymi swoją wyższość nad ludźmi w swoim fachu, ludzi którzy nie boją się wyjść na arenę i zaprezentować siebie i swoje
  • Odpowiedz
@MrBanana po drugie, czytajac episy gdzie pokazuja innu talent jakis grafikow, ciagle szuka,ze ktos oszukuje,ma problem z akceptacja,ze ktos moze byc lepszy niz on
Jak ktos smie śmieć byc lepszym od poznaniaka xDDDD
  • Odpowiedz
@einz: przykro mi,ale gdy jedziesz ostalentacyjnie kazdego samemu nie edukując jak wielu to potrafi, wrecz nie dzielisz sie efektami swoich prac, jedyne co obrazujesz to jad i niskiej jakosci wpisy.
  • Odpowiedz
  • 0
@teczowisazabawni xd siedzimy tu na tagach grafika żeby gadać o grafice a nie lizać sobie flety, jeżeli mój post to był bezsensowny jad to co powinienem napisać? To samo tylko milutko? Xd przecież napisałem prawdę a nie "#!$%@?", autor pisze o czymś o czym nie ma pojęcia, co widać, to powinienem mu powiedzieć że ma dobry pomysł tylko potrzeba mu jakichkolwiek kompetencji? Nie uważasz że ten człowiek równie dobrze mógłby napisać
  • Odpowiedz
@einz: skad wiesz,ze nue mam? Problem,ze ty masz na celu tylko jechanie innych :) i jesli edukowanie dla Ciebie to lizanie sie pp fletach to smutne zycie, wysokie ego
I nie tylko ja podzielam zdanie czesto ktos zaznacza fakt twego tonu
  • Odpowiedz
  • 2
@teczowisazabawni nic nie mam na celu tylko jak ktoś pisze dyrdymaly to to stwierdzam. Raczej większość ludzi myśli podobnie do mnie skoro dostałem więcej plusów niż autor, chyba że jebniesz teraz jakąś teorie że to dlatego że hejt
  • Odpowiedz
  • 1
@teczowisazabawni #!$%@? ten człowiek chciał pisać artykuł o grafice w grach nie wiedząc jak działa grafika w grach, powinienem go poklepac po plecach żeby nie było jadu? Czy może napisać ten artykuł za niego? Jak ślusarz zacznie pisać artykuły o wadach baletu, nie wiedząc jaki jest jego sens, to też mam edukować go bo nie mogę powiedzieć że #!$%@? się na balecie zna?
  • Odpowiedz
przykro mi,ale gdy jedziesz ostalentacyjnie kazdego samemu nie edukując jak wielu to potrafi, wrecz nie dzielisz sie efektami swoich prac, jedyne co obrazujesz to jad i niskiej jakosci wpisy.


@teczowisazabawni: @einz też czasami dobrze skomentuje wytykając błędy. Zamiast szukać w każdej negatywnej wypowiedzi "hejtu" może warto czasem się zastanowić czy robimy dobrze, to co robimy?

Może ostro pojechał, ale co z tego? Skoro merytorycznie dobrze wypunktował.
Odbij argumenty, a
  • Odpowiedz