Wpis z mikrobloga

Mam zamiar kupić swój pierwszy czytnik, waham się pomiędzy Kindle Paperwhite 3 a PocketBook Touch Lux 3.
Który będzie dla mnie odpowiedniejszy, jeśli:
- czytam zarówno po polsku jak i po angielsku, więc chciałbym mieć dostęp do polskich i zagranicznych sklepów/bibliotek itp,
- chciałbym mieć łatwą możliwość tłumaczenia obcych słów na język polski,
- mam sporo PDF-ów, które też chciałbym przeczytać na tym urządzeniu( ͡° ͜ʖ ͡°)
#czytniki
#kindle
#pocketbook
#ebook
#ksiazki
  • 10
- czytam zarówno po polsku jak i po angielsku, więc chciałbym mieć dostęp do polskich i zagranicznych sklepów/bibliotek itp,


@velky_strateg: pocketbook bo legimi, ze sklepów wgrasz i na jeden i na drugi.

- chciałbym mieć łatwą możliwość tłumaczenia obcych słów na język polski,

Kindle najlepsze słowniki i opcje ułatwiające czytanie w obcych językach.

- mam sporo PDF-ów, które też chciałbym przeczytać na tym urządzeniu( ͡° ͜ʖ ͡°)
@velky_strateg: Trudny wybór:
- do obydwu czytników możesz wgrać książki z polskich i zagranicznych księgarni (niektóre zagraniczne księgarnie (Kobo, Amazon) zabezpieczają swoje książki przed kopiowaniem na inne urządzenia, trzeba się zapoznać z procedurą usuwania zabezpieczenia DRM lub czytać je dedykowanym urządzeniu);
- w PocketBooku jest od razu słownik ang-pol, ale dość stary;
- do Kindle możesz wgrać darmowy ang-pol BuMaTo;
- do obydwu możesz dokupić komercyjny słownik;
- Kindle szybciej przetwarza
@velky_strateg: mialem ten sam problem jeszcze 2 tygodnie temu :d. Zdecydowalem sie na pocketbook tl3 ze wzgledu na legimi (mam telefon w play wiec place 20zl i czytam co chce i ile chce). Fizyczne przyciski sa bardzo wygodne a pomimo ze kindle ma niby troszke lepsza rozdzielczosc to ja nie widze roznicy. Pdfy obsluguje naprawde dobrze ale zawsze mozna przekonwertowac je sobie do .epub.