Wpis z mikrobloga

Używa ktoś z was kombinacji router z miejscem na kartę sim LTE lub router z obsługą modemów LTE na usb?

Są jakieś sprawdzone rozwiązania na to w rozsądnej cenie? Niektóre routery z wbudowanym modemem potrafią kosztować koło 1k zł - trochę sporo ;P

Są jakieś tańsze patenty aby wyciągnąć max prędkości z LTE?

#mobilnyinternet #internetmobilny #lte #router #siecikomputerowe
PanWitold - Używa ktoś z was kombinacji router z miejscem na kartę sim LTE lub router...

źródło: comment_QPa9DSUN5znOw5tk4D4vC3UEkBvs2JKe.jpg

Pobierz
  • 9
Router usb do 150Mb/s + TP-Link MR3420, sam się kiedyś interesowałem tematem i kupił bym właśnie to, potem znalazłem router mobilny za 60 zł Huawei E5577C i podłaczyłem go do sieci.
@emitar: świetna strona!

tak przeglądając modele, wychodzi na to, że wezmę albo TP-Link Archer MR200 albo TP-Link TL-MR6400 v1. Kwestia czy za jakieś 100zł więcej warto brać wsparcie dla 5Ghz ;)

@bi-tek: boję się, że na TP-Link MR3420 z jakimś modemem będę osiągał lipne prędkości :/ LTE niby 100Mb/s wyciąga a speedtesty pokazują, że takie łączone rozwiązania to max po kilkanaście Mb/s. Pytanie czy to tylko kwestia urządzeń czy też
@brokenik: osiągam 95 Mbit w Download ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Testowane podczas ściągania wielu rzeczy. Tmobile dla firm, nadajnik w lini prostej około 2km wycelowana antena i jazda
@brokenik: tzn ten nadajnik to od dawna jest, i wątpię ze w mojej mieścinie aż tak go obciążą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie ze Orange kładzie wszędzie w mieście światłowody ale nie na moim osiedlu
@TypowyXD: Niekoniecznie. !Networks mógł ten nadajnik odpalić całkiem niedawno. U mnie w mieście LTE1800 w T-Mobile zostało uruchomione końcem zeszłego roku gdzie inni operatorzy mięli go dawno. LTE to nie jest zamiennik usługi stacjonarnej i nigdy nie będzie. Wystarczy, że inny użytkownik który tyle samo pobiera danych i z 100Mbit zrobi Ci się połowa. Każdy kolejny będzie dzielił Ci mocno pasmo.