Wpis z mikrobloga

#bitcoin

Pozwólcie, że przedstawię Wam scenariusz na następne miesiące/lata. Chcecie to skorzystacie, nie chcecie to nie, Wasza sprawa. Mogę się też oczywiście mylić lecz nie sądzę. No więc start:
Z analizy dyskusji developerów Core na GitHubie wynika, że oni się nie pogodzili z częścią „2x” planu SegWit2x. Zamierzaja aktywnie przeciwdziałać planowi hardforka 2 MB w listopadzie. Np. serio jest rozważany pomysl, aby następna wersja portfela Core banowała automatycznie węzły BTC1 (czyli kopalń wdrażających SegWit2x). To się może skończyć spontanicznymi forkami w sieci, która podzieli się "sama" na niepołączone ze sobą dwie części. Moim zdaniem to zaczyna już zahaczać o awanturnictwo, albo jest celowym planem położenia Bitcoina na łopatki (AXA, czyli banksterka).
Tymczasem w ciągu tych trzech miesięcy sieć BCH prawdopodobnie ustabilizuje się, giełdy uruchomią wpłaty i wypłaty. Wtedy kopalnie wspierające SegWit2x, mając BCH jako plan B, mogą powiedzieć Core „#!$%@?ć” i wyjąć wtyczkę z kontaktu, czyli wyłączyć jakieś 80% mocy. Ponieważ Core nie ma szybkiego mechanizmu zmniejszania trudności jak BCH, to sieć Bitcoina zostanie sparaliżowana, prawdopodobnie na kilka miesięcy. Bo przypominam, że SegWit jako taki, dla kopalń ekonomicznie nic nie wnosi. Tymczasem BCH będzie dzialać bez przeszkód, a opłaty transakcyjne w tej sieci są bardzo niskie. Kopalnie mogą wtedy przełączyć część mocy na BCH, kurs zacznie iść w górę... Co istotne przejście z BTC na BCH dla biznesów, nawet mających własną infrastrukturę (nie korzystających z operatora) jest technicznie dość proste. Najpierw więc ruszą te interesy, dla których niskie opłaty są krytyczne, czyli krany, klikanie w reklamy itp. I tak to się powoli zacznie kręcić...

Panowie, trzymajcie swoje BCH. Ryzyko niewielkie, szanse sukcesu olbrzymie.
Darz bór!
  • 81
@Kliko: No i ci od Segwit2X sobie poszli do swojego lepszego BCH, skoro taki dobry. Co, przelewy za 2 dolary idące 28h im się nie podobają? Przecież tego chcą
jeśli ktoś chce tu #!$%@?ć bitcoina, to nie "chińczyki", lecz core.


@Kliko: @Ofszorowiec: wy macie zryte banie. #!$%@? mnie ale siejcie tą propagandę bo ja chcę, żeby idioci wreszcie w to uwierzyli i chcę zrzucić ten syfiasty bch i nie chcę mieć z tym nic wspólnego.
@fervi: 2 MB pozwoli wyzerować backlog na prawdopodobnie kilka najbliższych lat, a decentralizacja ucierpi w mikroskopijnym stopniu. Blok 2 MB (zakładając, że od chwili wprowadzenia byłyby pełne, co nie jest prawdą, ale dobra tam) wymaga łącza 0.0267 kbps i przyrost blockchaina rzędu 102 GB rocznie (chyba że segwit to jeszcze jakoś odchudza, tego nie uwzględniłem). To jest nic.
@pawlo74: Pawełku kochany, Segwit2X nie ma nic wspólnego z BCashem. Ten pierwszy zakłada Segwita i blok 2 MB, ten drugi brak segwita i blok 8 MB. Widzisz różnicę? A może zgadzasz się z Luke-Jr, że blok powinien wynosić 300 kB?
Dzięki porozumieniu NYA (to, na którym uzgodniono Segwit2X) mamy w ogóle segwita (2X to kolejny krok).
@Kliko: #!$%@? to po hooj sprzedałeś tego ułomnego bch?! Wiedziałem, że lewitujesz w stronę dużych bloków ale nie masz odwagi przyznać się.
Żadnego 2x nie będzie koniec kropka. A jak Wam nie odpowiada to zróbcie trzeciego bitcoina chcętnie sprzedam go też. Ja zostaję do końca z Core a Wy róbcie co chcecie.
@Ofszorowiec: jesteś nieobliczalny a w internecie można pisać sobie co się komu podoba. Chcesz bana dla mnie? Nie nadajesz się do tej społeczności w takim razie bo tu są ludzie wolni. Nigdy tego nie zrozumisz ani nie powstrzymasz mnie ani Ty ani nic inny.
@pawlo74: ja nie chcę bana dla Ciebie, wręcz przeciwnie. Ty jesteś żywym przykładem i nauczką jak nie należy postępować. Trzeba na Ciebie chuchać i Cię dopieszczać bo w swojej głupocie jesteś bardzo pożyteczny - taki antyMidas pokazujący czego nie dotykać bo na pewno zamieni się w gówno.