Wpis z mikrobloga

#bitcoin

Pozwólcie, że przedstawię Wam scenariusz na następne miesiące/lata. Chcecie to skorzystacie, nie chcecie to nie, Wasza sprawa. Mogę się też oczywiście mylić lecz nie sądzę. No więc start:
Z analizy dyskusji developerów Core na GitHubie wynika, że oni się nie pogodzili z częścią „2x” planu SegWit2x. Zamierzaja aktywnie przeciwdziałać planowi hardforka 2 MB w listopadzie. Np. serio jest rozważany pomysl, aby następna wersja portfela Core banowała automatycznie węzły BTC1 (czyli kopalń wdrażających SegWit2x). To się może skończyć spontanicznymi forkami w sieci, która podzieli się "sama" na niepołączone ze sobą dwie części. Moim zdaniem to zaczyna już zahaczać o awanturnictwo, albo jest celowym planem położenia Bitcoina na łopatki (AXA, czyli banksterka).
Tymczasem w ciągu tych trzech miesięcy sieć BCH prawdopodobnie ustabilizuje się, giełdy uruchomią wpłaty i wypłaty. Wtedy kopalnie wspierające SegWit2x, mając BCH jako plan B, mogą powiedzieć Core „#!$%@?ć” i wyjąć wtyczkę z kontaktu, czyli wyłączyć jakieś 80% mocy. Ponieważ Core nie ma szybkiego mechanizmu zmniejszania trudności jak BCH, to sieć Bitcoina zostanie sparaliżowana, prawdopodobnie na kilka miesięcy. Bo przypominam, że SegWit jako taki, dla kopalń ekonomicznie nic nie wnosi. Tymczasem BCH będzie dzialać bez przeszkód, a opłaty transakcyjne w tej sieci są bardzo niskie. Kopalnie mogą wtedy przełączyć część mocy na BCH, kurs zacznie iść w górę... Co istotne przejście z BTC na BCH dla biznesów, nawet mających własną infrastrukturę (nie korzystających z operatora) jest technicznie dość proste. Najpierw więc ruszą te interesy, dla których niskie opłaty są krytyczne, czyli krany, klikanie w reklamy itp. I tak to się powoli zacznie kręcić...

Panowie, trzymajcie swoje BCH. Ryzyko niewielkie, szanse sukcesu olbrzymie.
Darz bór!
  • 81
Nie wydaje wam się, że gdyby było takie prawdopodobieństwo to rynek wyceniałby inaczej zarówno BTC jak i BCH? Rynek często jest irracjonalny ale w tej branży mamy zazwyczaj świadomych użytkonwików, doświadczonych traderów i technicznie świadomych ludzi. Odsetek januszy mlmów i gimbo-inwestorów jest pomijalny.


@m00n: to prawda na dłuższą metę. Jednak często z falą nowej "głupiej kasy" na rynku zawirowania bywają duże ale rynek wszystko zwerufikuje to tylko kwestia czasu. Wiem, banał
@Ofszorowiec: @m00n: @pawlo74: @Smule: @emjot86: @fervi: @Kliko:

Aż robiłem porównanie ze stronek sobie tak by nie było #!$%@? już Blockstreem=Core.
Niech ludziska skończą z tą propagandą od Blockstgreem/AXA - jest to słabe.
https://github.com/bitcoin/bitcoin/graphs/contributors - tam jest więcej dewów ale na stronkach są główni deweloperzy.Tylko dlatego, że pan X pracuje w firmie jakieś nie znaczy, że to kawał skur...

https://bitcoincore.org/en/team/
https://blockstream.com/team/
Pobierz W.....0 - @Ofszorowiec: @m00n: @pawlo74: @Smule: @emjot86: @fervi: @Kliko: 

Aż rob...
źródło: comment_7HFZI47ByEWjS2n6IEu7hgWdXIVldrRj.jpg
Ja osobiście trzymam BCH do listopada i poniżej 0.3-0.4 BTC nie #!$%@?... założę się że będzie ostre zamieszanie, a na fali zamieszania BCC zostanie spompowane bo BTC 2.0 :D


@Smule: juz się tak przejechałem z podzialem bo dramy nie było, mam nadzieję że tym razem im się uda wykreować sztuczny dramat. Jednak boję się że zachłanni inwestorzy napompują BTC znów przed podziałem HAHA . W najgorszym przypadku BCH + Seg2x będą
@m00n:

Myślisz, że dla małej szansy, że jednak wejdzie blok 2mb

Dlaczego sądzisz, że minerzy zmienią nagle zdanie? Jeśli, jak mówisz, każdy średnio ogarnięty użytkownik btc wie, że core się wypnie, to minerzy wiedzieli o tym tym bardziej, a więc wzięli to pod uwagę.
@m00n: Nie odpowiedziałeś na pytanie. Dlaczego uważasz, że Segwit2X ma nikłe szanse na wejście, skoro popierają go prawie wszystkie kopalnie oraz prawdopodobnie przewidzieli, że Core się na nich wypnie?
@m00n: Heloooł, Segwit został stworzony 2 lata temu, gdyby chcieli samego segwita, to nie było by tej całej dramy ze skalowaniem. Po drugie gdyby chcieli samego segwita, to nie dawali by bloku 2 MB w założeniach Segwit2X.
@m00n:
Niektórzy to naprawdę mają krótką pamięć. Jeszcze nie tak dawno połowa minerów była za drastycznym zwiększeniem bloku (Bitcoin Unlimited z blokiem 8 MB, czy tam nawet bez górnego bloku, już nie pamiętam), a druga połowa za czystym Segwitem z blokiem 1 MB. Porozumienie w Nowym Jorku postawiło na kompromis w postaci Segwita z Blokiem 2 MB (tak zwany Segwit2X). Porozumienie zostało podpisane przez prawie wszystkie kopalnie. Porozumienie zakłada wprowadzenie czystego
@Kliko: No dobrze, więc po cyrk z BCH? Po to, że jak core dostanie segwit ale pokaże faka na blok 2mb to obrażeni chinczycy przełączą koparki na bch i zacznie się shitstorm. Ale są zbyt pewni siebie bo nie są jedynymi górnikami z dużym hashrate. 20 kontenerów bitfury (a sprzedali na pewno sporo więcej) to łączna moc btc i bcc na poolu viabtc.

Ja nie mam nic, żeby ten blok 2mb
@m00n:

jak core dostanie segwit ale pokaże faka na blok 2mb to obrażeni chinczycy przełączą koparki na bch


Albo, zgodnie z planem, przełączą się na własny soft.
@emjot86: Chodzi o to, możemy ich olać, ale jak przełączą się ze swoją mocą na BCH lub nowego własnego bitcoina S2X, to my (użytkownicy) będziemy mieli problem, bo będą bloki przechodzić jak teraz w BCH albo i gorzej. W takiej sytuacji wiele osób przeniesie się poza głównego BTC z kasą i będzie dump.