Wpis z mikrobloga

#bitcoin

Pozwólcie, że przedstawię Wam scenariusz na następne miesiące/lata. Chcecie to skorzystacie, nie chcecie to nie, Wasza sprawa. Mogę się też oczywiście mylić lecz nie sądzę. No więc start:
Z analizy dyskusji developerów Core na GitHubie wynika, że oni się nie pogodzili z częścią „2x” planu SegWit2x. Zamierzaja aktywnie przeciwdziałać planowi hardforka 2 MB w listopadzie. Np. serio jest rozważany pomysl, aby następna wersja portfela Core banowała automatycznie węzły BTC1 (czyli kopalń wdrażających SegWit2x). To się może skończyć spontanicznymi forkami w sieci, która podzieli się "sama" na niepołączone ze sobą dwie części. Moim zdaniem to zaczyna już zahaczać o awanturnictwo, albo jest celowym planem położenia Bitcoina na łopatki (AXA, czyli banksterka).
Tymczasem w ciągu tych trzech miesięcy sieć BCH prawdopodobnie ustabilizuje się, giełdy uruchomią wpłaty i wypłaty. Wtedy kopalnie wspierające SegWit2x, mając BCH jako plan B, mogą powiedzieć Core „#!$%@?ć” i wyjąć wtyczkę z kontaktu, czyli wyłączyć jakieś 80% mocy. Ponieważ Core nie ma szybkiego mechanizmu zmniejszania trudności jak BCH, to sieć Bitcoina zostanie sparaliżowana, prawdopodobnie na kilka miesięcy. Bo przypominam, że SegWit jako taki, dla kopalń ekonomicznie nic nie wnosi. Tymczasem BCH będzie dzialać bez przeszkód, a opłaty transakcyjne w tej sieci są bardzo niskie. Kopalnie mogą wtedy przełączyć część mocy na BCH, kurs zacznie iść w górę... Co istotne przejście z BTC na BCH dla biznesów, nawet mających własną infrastrukturę (nie korzystających z operatora) jest technicznie dość proste. Najpierw więc ruszą te interesy, dla których niskie opłaty są krytyczne, czyli krany, klikanie w reklamy itp. I tak to się powoli zacznie kręcić...

Panowie, trzymajcie swoje BCH. Ryzyko niewielkie, szanse sukcesu olbrzymie.
Darz bór!
  • 81
@Kliko: przestań politykować tylko zastanów się co się liczy w sieci. Górnicy nie liczą się w ogóle bo jedni zastępują drugich to tylko kwestia ceny. Na początku kpopali sami deweloperzy, później ludzie z coraz większą kasą, którzy wydarli kopanie z rąk biedniejszym a z czasem i Jihan i ci co teraz kopią zostaną zastąpieni, doradca Putina inwestuje 100 milionów w kopanie https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-08-08/putin-s-aide-seeks-100-million-to-rival-china-in-bitcoin-mining
Natomiast deweloperów nie da się tak łatwo zastąpić dlatego
@fervi: Zgadza się; ostatecznie lud zadecyduje. Może być jednak tak, że większość stwierdzi: "S2X ma segwita i transakcje przechodzą szybko a w btc classic muszę czekać kilka godzin; przesiadam się więc na S2X". Jeżeli w dłuższej perspektywie ludzie wybiorą wersję core, to kopalnie nie będą miały wyjścia i wrócą z BCH lub S2X, ale mogą tak manipulować blokami, żeby ludzi zniechęcić do core.
A co z sieciami błyskawicznymi? Przecież Core od początku optował za tym rozwiązaniem i SegWit miał stworzyć podłoże pod dalszy rozwój. To wyeliminuje kwestie zapychających się od nadmiaru transakcji bloków, bez konieczności wprowadzania segwita2x z dziurami.
@pawlo74: Ja się w pełni zgadzam z @Kliko. 2MB SegWitowe bloki nie wpłyną na wzrost centralizacji związany z rosnącym blockchainem (czyli to zagrożenie z którym wszyscy walczą), a są doskonałym rozwiązaniem pośredniczącym w wdrożeniu innych technologi bazujących na SegWit, które łańcuch odciążą. Do tego czasu gwarantują, że sieć będzie działała płynnie.
Robiąc takie agresywne ruchy, to deweloperzy Core zapomnieli do kogo Bitcoin należy, a teraz to kopalnie dbają o to,
Ja się w pełni zgadzam z @Kliko. 2MB SegWitowe bloki nie wpłyną na wzrost centralizacji związany z rosnącym blockchainem (czyli to zagrożenie z którym wszyscy walczą)


@mihaubiauek: a ja się z Tobą i z nim w pełni nie zgadzam. Już pokazałeś klasę jak łatwo Tobą manipulować. Wieszczyłeś kompletne zatkanie sieci już w czerwcu w momencie kiedy było ewidentne, że to spam. Wy politycy, którzy chcielibyście wprowadzić zasady demokracji w bitcoinie
@pawlo74: Narysuj sobie tabelkę
Wprowadzenie Segwit2x
Zalety||Wady
I spróbuj znaleźć jeden racjonalny argument dla wad. Tak naprawdę kopalnie zwiększając rozmiar bloków do 2MB, działają na swoją niekorzyść (w końcu fee spadnie). Tylko, że oni patrzą pragmatycznie, a nie dogmatami i ja ich wizję podzielam. Core nie ma nic na swoją obronę, ruch rozwydrzonego dziecka.
Dlaczego traktujesz Bitcoina jak własność Core?


@Kliko: nie jest ich własnością ani żadnego z nas z osobna. Popieram ich wizję ponieważ ja mam bardzo podobną. Uspokój się Core nie kontroluje bitcoina. Może po prostu tego nie ogarniasz albo spędzasz za dużo czasu jna r/btc nie wiem i nie obchodzi mnie to. Twój problem ja nie mam takich.
@Kavelach: dziękuje fajna statystyka : )
i widzisz ile tu pierdzielonej propagandy jest o tym blockstreem ?
w tych top jest tylko Maxwell jako 7 z AXA/Blockstreem : ).
Czy ktoś przy zdrowych zmysłach jest wstanie powiedzieć, że bankiery z AXA przejeły BTC...
Co do deweloperów zaangażowanych to jest tak jak piszesz ale pamietaj tez, że Ci ludzie robią inne rzeczy niektóre są pisane miesiącami. LukeJr chyba od stycznia pomaga przy
Wprowadzenie Segwit2x

Zalety||Wady

I spróbuj znaleźć jeden racjonalny argument dla wad. Tak naprawdę kopalnie zwiększając rozmiar bloków do 2MB, działają na swoją niekorzyść (w końcu fee spadnie).


@mihaubiauek: taka mała uwaga segwit 2x to jest 1Mb x2 + 3Mb x2 = suma 8MB w maksie : ).
3mb to Segwit data by wprowadzać bajery
pamiętaj, że to projekt open source i nie każdy pisze codziennie coś do BTC, bo to wolontariat i otwarty projekt.


@WeselnyGiermek00: jak najbardziej się zgadzam. Dlatego też bardzo koli mnie w oczy wzmianki o setce albo i więcej devów, kiedy większość nie ma z tym projektem już nic wspólnego (tutaj informacje kto i ile commitów dodał do tego repozytorium na przestrzeni czasu).