Wpis z mikrobloga

Co wy wiecie o HOLD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj adres, który kupił 79 956 BTC dnia 2011-03-01 po cenie 1$. Czyli ktoś wydał 79 956$, a teraz jest to warte 272 889 828$! Takie tam 987 571 736 PLN zarobku w ponad 6,5 roku, tylko trzymając BTC i nic z tym nie robiąc.

https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/address/1FeexV6bAHb8ybZjqQMjJrcCrHGW9sb6uF

Od tamtego czasu nic nie było ruszane. Ciekawe czy właściciel jeszcze żyje i czy czasem nie przeszukuje wszystkich śmieciowisk na świecie.. :)

#bitcoin #btc #kryptowaluty
  • 21
@WeselnyGiermek00: Wiem, powinienem dodać słowa "na ten moment, zarobek wynosiłby około". Najważniejsze, by pokazać skalę i jak wielki jest to hold i jak bardzo urosła wartość BTC dla niektórych do niebotycznych rozmiarów.

Pamiętamy, nie do 17$ tylko 0,17$ i cena wróciła do swojej poprzedniej, a nie załamanie na rynku światowym. Nie jest możliwym by kurs BTC spadł o 50% tak sobie o na wszystkich giełdach tak jak ETH spadło na 1
Pamiętamy, nie do 17$ tylko 0,17$ i cena wróciła do swojej poprzedniej, a nie załamanie na rynku światowym.


@MelomanBTC: No nie wiem po tej akcji ETH wszedł w down trend do BTC - co mnie cieszy. Ale to była kombinacja elementów ten dump + awaria sieci na 3dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MelomanBTC pewnie przed rokiem 2013 i uwagą mediów niektórzy wykopali lub kupili jakieś btc i o nich zapomnieli, zgubili klucze. Kiedyś to były grosze a teraz może to być spory % wszystkich btc. Ciekaw jestem ile z tych 16,5mln btc leży na adresach nad których kluczem prywatnym nikt nie ma kontroli. Oczywiście nie ma opcji się tego dowiedzieć ale może być to całkiem spora ilość. Osobiście gdybym zainwestował 80k w btc to
@kk_ll Podejrzewam, że są to szacunkowe wyliczenia na podstawie tego jak często przeciętnie gubią się klucze. Nie mam pomysłu jak inaczej można by to policzyć.
@kk_ll: Tez tak liczę, ale z drugiej strony podobno pierwszy milion BTC nigdy nie wszedł do obiegu, nie sadze żeby
był spalony. Pewnie gdzieś leży przewiązany wstążeczka i czeka. Swoją drogą jak pojawi się info, że został ruszony, to będzie dla mnie info, że panowie Satoshi uznali, że BTC osiągnął max… no albo będą sobie chcieli kupić nowe trampki, albo SpaceX w całości
@uzamkniete: Wg mnie za duża kwota żeby podziać klucze lub zapomnieć. Może 100 usd, można by było zgubić ale nie 80k. No chyba że to jakiś szejk i te 80k dla niego to jak dla Ciebie 100zł. No i inna opcja chyba że umarł.