Wpis z mikrobloga


Teraz jednak, gdy w ruch wszystko wprawione zostało, powstrzymać się nie da. Wszystko musi się toczyć zgodnie z wolą Mocy. Czasem mroczną ścieżką kroczyć musimy, aby za światłem zatęsknić. - Yoda, str. 188


Tytuł: Dark Disciple
Autor: Christie Golden

Książka powstała na podstawie scenariuszów do niedokończonych odcinków TCW: "Lethal Alliance," "The Mission," "Conspirators," "Dark Disciple," "Saving Vos Part I," "Saving Vos Part II," "Traitor," i "The Path." Tutaj chciałbym się zatrzymać i wspomnieć, że książka bardziej przypomina adaptacje 10, a nie ośmiu odcinków.

Książka przedstawia misję mistrza Quinlana Vosa sprzymierzającym się z Asajj Ventress aby zabić Hrabiego Dooku. Akcja książki dzieje się w 19 BBY tak jak sezon 5, 6 i reszta niedokończonego materiału.

Jeśli szukacie tutaj Quinlana ze starego kanonu - będziecie zawiedzeni. Jego konflikt pomiędzy Ciemną a Jasną stroną Mocy nadal jest i wraz z Asajj bardziej przypominają antybohaterów. Pełno tu nawiązań do Wojen Klonów i całego uniwersum, a postacie i atmosfera sprawiają, że przypomina to bardziej długi odcinek serialu (lub to po prostu moja wyobraźnia). Podobało mi się rozszerzenie lore'u o Dathomirze i sama postać Dooku, no może nie w pewnych momentach, ale i tak nie został przedstawiony jako stara d--a co nie wie nic o zabijaniu. Obi-Wan został fajnie wprowadzony jako negocjator rady tak jak w serialu, Ventress staje się jeszcze bardziej ludzka do tego bardzo podobała mi się jej relacja z Vosem.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jednak trzeba być zaznajomiony z serialem aby zrozumieć znaczącą część fabuły i backstory Ventress.

Moim problemem jest pewna część książki po mniej więcej stronie 300, bo nagle akcja staje w miejscu by po 60-70 stronach znów wrócić na właściwy tor do finału pełnego goryczy, smutku ale i również satysfakcji. Innym problemem jest moim zdaniem i tu spojler


Moja ocena to 8/10, jednak bez znajomości uniwersum, czy też serialu 6/10 bo książka naprawdę wiele wtedy zyskuje (zaśmierdziało ślepym wielbieniem wszystkiego z marki SW)

#czytajzwykopem #ksiazka #starwars #gwiezdnewojny
Trajforce - ! OD RAZU ZAZNACZAM ŻE NIE ZNAM SIĘ NA RECENZOWANIU KSIĄŻEK

 Teraz jedn...

źródło: comment_TJbSU2Wp8awNcM1gSshYZDvVuj57oIoK.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pax_psychicae: Raczej nie pełno nawiązań co kolejny sezon. Aż czuć ducha CW. Jestem w trakcie czytania i po prostu nie mam słów. A to prawda, trzeba mieć dużą wiedzę, bo podczas są przywoływane rożne historie z CW i ktoś bez obejrzanego serialu od deski do deski, nie będzie wiedział o co 'kaman'.
  • Odpowiedz
@Trajforce: Rada Jedi a Windu w szczególności Windu wychodzą tu na strasznych s---------w. Tylko Kenobi zachował RiGCz i próbuje im nawet coś tłumaczyć.
  • Odpowiedz
@Trajforce: Pięknie ewoluuje im w tej powieści podejście
-Ojojoj, no dobra. Dooku musi zginąć. Ten jeden raz, wyjątkowo i nigdy więcej.
- Ale niech go tam zaciukają z pomocą Ventress, to się na nią potem wszystko zwali.
- Ej, Quinlan, no zabij go, co się ociągasz!
- Z---------ć Dooku i Quinlana!
- I każdego kto na drodze stanie albo nawet i obok!!!
  • Odpowiedz
@jast: dopiero teraz mi pokazało wiadomość ( ͡° ʖ̯ ͡°)

- Trzeba wysłać naszego agenta Vosa bo ten prawak Dooku coś o--------a
- Vos dostaje boner.exe i ujawnia że jest Jedi
- Ventress nie raz dostała w------l od Dooku i sprowadza Quinlana na cmś - DOBRY PLAN
- dostają w------l
Trajforce - @jast: dopiero teraz mi pokazało wiadomość ( ͡° ʖ̯ ͡°)

- Trzeba wysłać...
  • Odpowiedz