Wpis z mikrobloga

@alejandra15: jedna z prostszych - mieszanka sałat, kiełki brokuła, paparyka, ogórek, trochę sera feta, można dodać oliwki i prażony słonecznik. Do miski nie dodajemy żadnego dipu, dopiero na talerzu każdy sobie polewa sosem balsamicznym (sos nie ocet, żeby nie był taki rzadki). Dzięki temu sałątka jest dłużej świeża, a porcja sosu balsamicznego ma mało kcal.
  • Odpowiedz
@alejandra15: sałatka, jeśli jest głównym posiłkiem musi być kaloryczna :P
z bazy masz pekinkę, sałatę lodową, rukolę solo lub jako dodatek, mix sałat, roszponkę.
główny sycący składnik to tuńczyk, kurczak, tofu wędzone, łosoś, makrela, feta, awokado, pieczony batat, pieczona dynia, jajka, schłodzone krojone ziemniaki
z dodatkowych zbożowych to u mnie max komosa
reszta: ruszone pomidory, oliwki, pieczarki, ogórek świeży/kiszony, papryka, pomidory świeże (najlepiej bez miąższu), pieczony burak, tarta grubo marchewka, może
  • Odpowiedz
@alejandra15:
+ makrela/awokado/opcja+batat/komosa/słonecznik/sól/oliwa
+ komosa/pieczony w kostkę burak/feta/tymianek/sól/oliwa
+ brokuł/jajko/suszone pomidory/papryka/pestki dyni/sól/oliwa + w opcji tuńczyk, świeże pomidory
+ pieczony batat lub pieczona dynia + pomidor/papryka/oliwki/ogórki kiszone/sos + w opcji strzępki pieczonego kurczaka i/lub camembert w kostkę albo ser blue
+ zimny ryż/kawałki kurzego uda/drobno pokrojona papryka/drobno pokrojony kiszony + MAJONEZ ( ͡° ͜ʖ ͡°) - zajebista
to masz te bardziej sycące na szybko.
Bo ja to
  • Odpowiedz
@alejandra15: woreczek kaszy bulgur
puszka tuńczyka w oleju
marchewka starta na grubych oczkach
2 cebule
parę oliwek
trochę pomidorów suszonych w oleju.
przecier pomidorowy/ ketchup
papryka w proszku
przyprawy wg uznania ja daje sól i pieprz cayenne

marchewkę i cebulę dusimy na odrobinie oleju, kasze gotujemy, tuńczyka rozdrabniamy pomidory i oliwki siekamy całość łączymy doprawiamy solą i pieprzem, dosypujemy paprykę i koncentrat lub ketchup ( ja daje 2 łyżki koncentratu i
  • Odpowiedz