Wpis z mikrobloga

Mój projekt, który wystartował 9 miesięcy temu, aler.to jest na sprzedaż.

Czym jest aler.to?
Narzędziem, które monitoruje wskazane przez użytkownika produkty w sklepach online a następnie wysyła maila w przypadku przeceny: http://aler.to/

Czy odniosło jakieś sukcesy?
Tak.
- Na tę chwilę dzięki aler.to użytkownicy zaoszczędzili na upolowanych przecenach ponad 200 000 PLN, zakładając, że zrealizowali wszystkie złapane przeceny.
- Analizę skuteczności pierwszych 500 alertów można było znaleźć na stronie głównej wypoku: https://www.wykop.pl/link/3501509/wyniki-polowania-na-obnizki-cen-przez-mireczkow-25-skutecznosci/
- W dniu premiery wpis o aler.to zdobył ponad 1400 plusów i spotkał się z bardzo pozytywnymi komentarzami: https://www.wykop.pl/wpis/20320161/mirki-wlasciciele-sklepow-internetowych-mnie-niena/

Dlaczego sprzedaję
Wydawało mi się, że dobry produkt sam się sprzeda. Jestem programistą, nie umiem i nie interesują mnie zagadnienia marketingowe a aler.to, jak się okazało, potrzebuje poprowadzenia w oparciu o dobry marketing.

Co dokładnie sprzedaję
Gotowy, działający projekt.
- Oprogramowanie aler.to napisane przeze mnie w oparciu o pythonowy framework Django
- Domenę aler.to
- Skonfigurowany serwer VPS w DigitalOcean (koszt utrzymania $12.5 miesięcznie), który znacznie przkracza parametrami rzeczywiste zapotrzebowanie skryptu

Jaki kierunek biznesowy można obrać z aler.to
W najprostszym modelu można skupić się na programach partnerskich sklepów, których produkty są monitorowane. W docelowym modelu należałoby postarać się zdobyć indywidualne umowy z dużymi graczami na runku i namówić ich na przekierowanie do ich sklepów ruchu z aler.to, za który powinni chcieć zapłacić. W aler.to wiesz jaki jest profil użytkownika, jakich produktów poszukuje, ile jest zdolny wydać na nie pieniędzy.

Link do licytacji na allegro, od 1 zł, bez ceny minimalnej: http://allegro.pl/aler-to-caly-serwis-oprogramowanie-domena-i6918669568.html

#alerto #biznes #sprzedam #webdev #python
thecar - Mój projekt, który wystartował 9 miesięcy temu, aler.to jest na sprzedaż.

...

źródło: comment_iV3iZ7cV4n96djN2sFle38LIPJ00Q8Wf.jpg

Pobierz
  • 32
@thecar: IMO sprzedasz to za grosze. Twoim problemem nie jest brak umiejętności marketingowych tylko brak modelu biznesowego dla tego przedsięwzięcia. Zarabianie poprzez współpracę z partnerami i procent od sprzedaży polegnie tak szybko jak tylko ktoś przeanalizuje ruch jaki kierujesz do sklepu (tylko "deale" na których sklep najczęściej kompletnie nie zarabia).
Ja na Twoim miejscu najpierw próbowałbym stworzyć do tego model a potem szukać inwestora który to kupi.
Ja na Twoim miejscu najpierw próbowałbym stworzyć do tego model a potem szukać inwestora który to kupi.

@krupek: nie czuję się kompetentny w tym zagadnieniu. Produkt jest gotowy, jeżeli nie znajdzie się nikt, kto chciałby takim produktem powalczyć to trudno. Ja mogę zająć się rozwojem od strony oprogramowania, nie biznesu.
- Oprogramowanie aler.to napisane przeze mnie w oparciu o pythonowy framework Django


@sebask: - Oprogramowanie aler.to napisane przeze mnie w oparciu o pythonowy framework Django
Django + Redis (jako cache) + Gunicorn + Nginx. Do tego serwer poczty (na tym samym VPSie) do wysyłania alertów.
@thecar: model biznesowy oparty na bezczelnym scrapowaniu innych stron jest do dupy. powiem Ci dlaczego. jest niestabilny (zawsze moga Cie zbanowac, zmienic HTML itp) - jak chcesz to przeskoczyc musisz bulic za dostep do jaiejs puli serwerow proxy i ciagle monitorowac skrypty. ogolnie nie polecam.
nie, ale to nie jest zabronione


@thecar: i tu się mylisz, pierwszy lepszy sklep z listy.

This license does not include any forms of commercial use of this site or its contents, any collection and use of any products, any collection and use of any product listings descriptions or prices, any derivative use of this site or its contents, any downloading or copying of account information for the benefit of another
powiem Ci dlaczego. jest niestabilny (zawsze moga Cie zbanowac, zmienic HTML itp)

@misieg8: nie jest jeżeli potrafisz odpowiednio zaprojektować oprogramowanie. Wystarczy mieć automatyczne testy, które powiadomią cię, kiedy tylko sklep zmieni kod HTML. Poprawka zajmuje kilka minut, użytkownik nawet nie zauważy przestoju.
Miałem serwery proxy pod ręką już w dniu uruchomienia aler.to, musiałem ich użyć tylko raz, na Amazona. Żaden sklep nie blokował mi dostępu.
@thecar: Mirki podpowiadając wyżej mają sporo racji. Widzę spory potencjał po Twojej stronie, ale faktycznie trzeba dokombinować jakiś skuteczny model biznesowy. Pokombinuj na czym serwis może zarabiać. Jak masz ochotę to przypomnij się koło środy a i ja pokombinuję. Trochę doświadczenia mam.