Wpis z mikrobloga

Tak na prawdę smiejemy się nie znając sytuacji. A mogła wyglądać tak, że mąż chciał aby kobieta zajmowała się domem (lub oboje doszli do takiego rozwiązania). A po 20 latach zrobił skok w bok, zaczął bić etc. Co może zrobić w wieku 50 lat bez żadnego doświadczenia? Widziałem w życiu i takie sytuacje. Szkoda, że tak łatwo wyśmiewać ludzi, oceniać po jednym wpisie, dosłownie jak jakieś plotkary w pracy, z których ciągle
  • Odpowiedz
A mogła wyglądać tak, że mąż chciał aby kobieta zajmowała się domem (lub oboje doszli do takiego rozwiązania). A po 20 latach zrobił skok w bok, zaczął bić etc.


@Talluviel: To wtedy bierze się rozwód z orzeczeniem winy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@madegg: ale nie zmienia to faktu że mogło być tak jak napisałem, tzn żona zajmowała się domem itd więc i tak uważam że alimenty się należą, przynajmniej na jakiś czas
  • Odpowiedz
nie wiem, czy się należą, ciężko mi powiedzieć, jaka tam jest sytuacja, nie znam się też na prawie. Jednak płacenie zdrowej, dorosłej i zdolnej do pracy kobiecie co miesiąc za sam fakt, że kiedyś była moją żoną jest dla mnie nie do pojęcia.


@sikzmiednicy: Zależy od sytuacji. Ślub z założenia jest po grób. Jeżeli obiecawyłeś kobiecie, że będziesz na nią robił, a nagle zostawiłeś dla jakieś siksy to powinieneś płacić.
  • Odpowiedz
ale nie zmienia to faktu że mogło być tak jak napisałem, tzn żona zajmowała się domem itd więc i tak uważam że alimenty się należą, przynajmniej na jakiś czas


@osoi: Ale niby czemu? To może ona też powinna mężowi dalej prać gacie i fundować prostytutki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Moja babcia całe życie "siedziała w domu" Prała brudne gacie mojemu dziadkowi i swojej córce, sprzątała, obiadki pod nos podstawiała, jak rano dziadek szedł do pracy, to ona już od kilku godzin na nogach była żeby dom oporządzić, śniadanie zrobić i kanapeczki do pracy zapakować. Dom zawsze "błyszczał". Mój dziadek nie chciał żeby babcia pracowała, bo wychowała go samotna matka która miała jeszcze piątkę dzieci i w końcu wylądowała w szpitalu psychiatrycznym,
  • Odpowiedz
@madegg: jak dla mnie jest to bardziej skomplikowana sytuacja więc porównywanie nie ma niejako sensu. Tak czy siak za mało wiem o sprawie i nie chcę gdybać, ale gdyby było tak jak myślę to uważam że alimenty na jakiś czas się należą. Poświęcić życie zawodowe w imie rodziny, a potem tej rodziny nie ma. Niby jak ma znaleźć pracę jak jej doświadczenie zawodowe jest równe 0 a dodatkowo ma już
  • Odpowiedz
@agaja ale to państwo wprowadza obowiązek alimentacyjny. Nie szukam sprzątaczki, ale podoba mi się, że przenosisz dyskusję na moją osobę :)

Dorosła osoba decyduje za siebie. Nawet jak partner sugeruje, to decyzja by siedzieć w domu jest decyzją kobiety.

Chodzi mi o to że nie powinno być tutaj obowiązku alimentacyjnego
  • Odpowiedz