Wpis z mikrobloga

@Dzonzi: https://www.wykop.pl/wpis/25695201/znalazlem-w-znalezisku-odnosnie-rowerow-ale-dla-mo/ prosz :)
A do tego dodam od siebie... Jeśli chcesz przeżyć na motocyklu to musisz być widoczny jak tylko się da.. A ludzie w samochodach nie patrzą w lusterka. Lewe lusterko samochodu masz praktycznie cały czas w polu widzenia więc jeśli podjedziesz blisko lewej krawędzi to temu z przodu to kierowcy coś mignie w lusterku i jest szansa że w nie spojrzy i Cię zauważy. Jak będziesz się trzymał
@gerard-kowalski: przepis nie jest idiotyczny. Nie jesteś na torze gdzie się zakręty ścina. Wystarczy tylko zmniejszyć prędkość i już bez problemu można jechać przy prawej krawędzi jezdni.
@gerard-kowalski: ja piszę o aktualnych przepisach RD. Jednak widzę też różnicę pomiędzy rowerem a motocyklem, bo na ogół samochodem wyprzedzam rowery a motocykle wyprzedzają mnie. Jeżeli rower jedzie przy prawej krawędzi to często mogę go wyprzedzić mieszcząc się na moim pasie, jeśli by jechał środkiem pasa to jednak musiałbym czekać na wolny przeciwległy co tworzyło by sytuacje blokowania ruchu 5-10 samochodów przez rower.
@gerard-kowalski: Póki będziemy pisać z różnych perspektyw tj. kierowca jednośladu i kierowca wielośladu to nie dojdziemy do wspólnego zdania. Jeśli lecisz moto przy lewej krawędzi i nie zamulasz tylko masz prędkość podobną lub większą niż samochody to jak najbardziej OK. Ale rowerzystów i kiblarzy powinni karać za niestosowanie się do ruchu prawostronnego.
@majlo1985: dzięki! to była u mnie obowiązkowa pozycja. Na szczęście mój instruktor był również zapalonym motocyklista i trenerem bezpiecznej jazdy, wiec to było jak wygrana w lotto ;) ale trzeba sobie przypomnieć wszystko, bo to było lata temu.