Wpis z mikrobloga

@kamil996 Odnośnie Netgeara myślałem o czymś prostym i niezawodnym (np. JGS524E v2). Ja mam w biurze parę Netgearów i działają niezawodnie w przeciwieństwie do różnych innych które miałem wcześniej (D-Link, TP-Link i inne).
Mikrotik to trochę wyższa półka, CRS to switch zarządzalny, jeśli tego ci trzeba, to bierz śmiało - myślę, że się nie zawiedziesz.
@stg44: @brokenik: Mikrotik CRS vs Ubiquiti Lite... Troche droszy jest Ubiquiti. Ale w czyms lepszy?
Z czasow jak pracowalem przy sieciach pamietam ze Mikrotiki byly bardziej skomplikowane w konfiguracji, UBI miało ładne interfejsy WWW.
Mozecie cos powiedziec o obu produktach/markach? Jakis pogląd? Bo ja juz w tym nie siedze od 6 lat :/
@kamil996: We wszystkim lepszy ;) Przede wszystkim switch Ubiquiti to switch bazujący na broadcomie i zachowuje się jak rasowy przełącznik Cisco/HP/3Com itd. CRS Mikrotika to taka imitacja przełącznika - niby tam jest coś takiego jak sprzętowe przełączanie ale brakuje funkcjonalności normalnego switcha - nie mówiąc już o konfiguracji VLANów, izolacji portów itd.