Wpis z mikrobloga

Windows fajnie działa jako jako stacja robocza, zwłaszcza do jakiś zastosować typu obróbka wideo, programy z obsługą ASIO i VST itp wszystko jest szybko łatwo i przyjemnie. Unixy (BSD, Linux) spisują się jako serwery różnego typu.
  • Odpowiedz
@psi-nos: Nie przez cenę, tylko przez uprzedzenia. Większość zaangażowanych krytyków apple'a jakich znam nie jest nawet zainteresowanych wypróbowaniem tego sprzętu.
  • Odpowiedz
@fadeimageone: na co dzień debian, do gier win10. nie, że sie nie da na debianie, da się ale zachodu dużo i nie wszytko może po prostu działać poprawnie. jak dla mnie jeśli chcę by komp działał to wybieram debiana. windows to konsola do gier. na dianie można sobie spokojnie pracować, przeglądać komfortowo neta i używać jeszcze bardziej komfortowa systemu, po oczywiście naumieniu się go.
  • Odpowiedz
@pop-corn: i pozwala też tracić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pełna konfiguracja z instalacją wszystkich potrzebnych mi narzędzi i ich konfiguracją. Ustawienie interfejsu, firewalla, dnssec, nfs, zfs i innych zajmuje jakieś pół dnia max.
No i do tego działania windowsa podszedłbym mocno sceptycznie. Np. na moim serwerze go nie postawisz bo ułomny windows nie ma sterownika do kontrolera dysków. Na laptopie moim go nie postawisz bo windows
  • Odpowiedz
@ppidd_: na macu odtworzenie systemu z konfiguracją, aplikacjami i wszystkim co potrzebuje trwa jakieś 30 minut. Wyciągam z pudełka kompa, konfiguruję i pracuję. Naprawdę nie imponuje mi możliwość skonfigurowania konkretnej wersji kernela bo na desktopie tego nie potrzebuję a serwery na których odpalam jakieś tam rzeczy to inna sprawa
  • Odpowiedz