Wpis z mikrobloga

RTS Generalized Intermediate Program - podsumowanie
Od razu zaznaczam że to plan trójbojowy nastawiony na zwiększenie wyników, jak ktoś szuka kulturystyki to nic ciekawego tu nie będzie.

Skończyłem dziś cały plan i napiszę troche o tym. Plan opiera się całkowicie o autoregulację, nic nie jest rozpisane na procenty. Wcześniej robiłem sporo amrapów, ale jednak zawsze tkwiłem w procentach. Tutaj diametralna zmiana. W skrócie jest to 4 dniowe fbw, same głowne boje i dużo akcesoryjnych. 9 tygodni, z czego pierwszy jest lekki, bo trening to dojście do jednej serii głównej bez back offów. Ostatni to 2 lekkie treningi i sprawdzenie maxów, więc "prawdziwej" pracy jest 7 tyg.

26 maja sprawdzałem maxy przed planem, dziś po skończeniu całości.
Siady - 190 -> 215 (190 robilem już wcześniej niż 26.05 ale nigdy nie mogłem przebić 200. Móglbym próbować 220, ale mająć w perspektywie resztę treningu wolałem zostawić)
Klata - 120 -> 125 (120 to pr który zrobiłem 26.05)
Martwy - 200 -> 240 (all time to było 220 które robiłem wcześniej, ale tamtego dnia wiecej niż 200 nie poszło)
Total - 510 -> 580
Waga ciągle w okolicach 95 i nic się nie zmienilo w tej kwestii.

Jak widać progres dość dobry, nie licząc klaty xD Tutaj pomimo robienia płaskiej lub wariacji 4x w tygodniu gówno mi to dało i wynik dalej jest żenujący, na klatę potrzebuję większej objętości, jednak starałem się robić wszystko tak jak było rozpisane. Z reszty jestem zadowolony. Na pewno zostanę przy tym stylu treningu, być może zrobię rozpiskę z tegorocznego project momentum.

Dużo mi dał ten plan, poznałem słabe punkty liftów i sporo zajebistych ćwiczeń pomocniczych których wcześniej nie robiłem a teraz na pewno będę je włączał do planu.
Jedyne co można uznać za minus to dość niska objętość jak na moje standardy, ale wysoka intensywność i nie chcialo mi się robić kulturystycznych pierdół typu bic itp i sylwetka praktycznie taka sama jak na początku, ale jak mowiłem nie to było tutaj celem.

No i przy ogarniętej diecie myśle że można by wyciągnąc więcej, moja dieta również polegała na autoregulacji xD
A plan mnie zainteresowal dzięki @masz_ty_rozum_i_godnosc dzięki cumplu xD

Link do rozpiski
http://articles.reactivetrainingsystems.com/2015/12/01/the-rts-generalized-intermediate-program-by-mike-tuchscherer/
#mikrokoksy #silownia #trojboj
  • 7
@berti: myśle że pewnie na zerze kalorycznym byłem, bo ani się nie zalałem, ani waga nie spadła, niestety trzymanie diety to mój odwieczny problem ale kiedyś to zwalczę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i przy dwóch ostatnich seriach siadów testowałem patent z językiem bo sobie nagle o tym przypomniałem xD
@Szefu #!$%@?, były dziś siady i zapomniałem o języku xD

Poczytałem dziś o tym planie. Fajna koncepcja zwłaszcza z procentami zmęczenia. Wpadłem na to kiedyś żeby robić od 3-5 repów na ciężko i potem po trochu zdejmować. Zastanawiałem się czy ktoś tak robi. Bo niby są back off sety, albo wysokie powtórzenia w 531BBB, ale to nie to samo.
Właśnie wybrałem następny plan :-)