Wpis z mikrobloga

Przemyslenia na sobote
======================

Ja sam nigdy nie prosilem sie na ten swiat i nikt mnie o zdanie nie pytal.
Rodzice sprowadzili mnie z przyczyn egoistycznych, albo z przypadku. Podobnie jak i 99% ludzi zyjacych kiedykolwiek. Kwestia instynktow.

[BEZSENS]
---------

Cywilizacje powstaja, rozwijaja sie, upadaja.
Czlowiek jako gatunek wymrze dokladnie tak, jak i inne gatunki w ciagu milionow lat.
Nie ma sensu niczego szczegolnego budowac, ani bronic. Chyba, ze w ramach kotwiczenia, jako cos czym po prostu mozna sie zajac zeby zapomniec o tym co nieuchronne.

Inteligencja i swiadomosc sa przydatne dla przetrwania i rozmnazania sie. Jednakowoz gdy swiadomosc staje sie na tyle silna, ze jest w stanie lamac iluzje w ramach ktorych sama funkcjonuje - staje sie balastem. Doprowadza do ujrzenia pustki i bezsensu. Trzeba ja minimalizowac (izolacja, kotwiczenie, dystrakcja, sublimacja) - na szczescie istnieje bogata paleta mozliwosci.
Inteligencja przydaje sie do ustalania upside/downside roznych aktywnosci, co ma wymiar bardzo praktyczny. Wszystko powyzej tego jest zbedne.

Zycie to pasmo cierpien zakonczone smiercia.
Cierpienia mozna redukowac przy pomocy swiadomosci, ale nie da sie ich calkowicie wyeliminowac.
<<>>

Jako ludzie nie mamy wolnej woli. Jestesmy niewolnikami programowania biologicznego, nad ktorym mamy niewielka kontrole. Za to ponosimy wszelkie konsekwencje tego programowania, a natura osiaga postep kosztem jednostki i jest w tym bezwgledna.

[SAMOTNOSC]
-----------

Nie ma wysokopoziomowej mozliwosci komunikowania sie z innymi ludzmi. Blokadami sa: roznice w inteligencji, mechanizmy obronne, roznica doswiadczen. Zawsze mozliwe jest smieszkowanie, ktore nie sluzy niczemu innemu procz rozladowaniu napiecia.

Obie plcie stosuja konkurecyjne wzgledem siebie strategie seksualne. Obecnie dominuje strategia feministyczna, ktora w standardowych jej formach polega na wyzyskiwaniu mezczyzn, zyciu na ich koszt, przesuwaniu odpowiedzialnosci i konsekwencji dzialania lub jego braku.
W zwiazku z powyzszym partnerstwo mozna miedzy bajki wlozyc

Czlowiek to jest projekt biologiczny typu "work in progress". Ciezko o powazne interakcje z wersja beta... Glpupota, niedojrzalosc, leki, choroby psychiczne, nienawisc do siebie i innych - mozna tak wyliczac do upadlego. Niezwykle ciezko o czlowieka wsrod ludzi.

#przemyslenia #egzystencjalizm #filozofia #antynatalizm #mizantropia
  • 25
Ja sam nigdy nie prosilem sie na ten swiat i nikt mnie o zdanie nie pytal.

Rodzice sprowadzili mnie z przyczyn egoistycznych, albo z przypadku. Podobnie jak i 99% ludzi zyjacych kiedykolwiek. Kwestia instynktow.

[BEZSENS]


@mojoakajojo: Bardzo oryginalne przemyślenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obie plcie stosuja konkurecyjne wzgledem siebie strategie seksualne. Obecnie dominuje strategia feministyczna, ktora w standardowych jej formach polega na wyzyskiwaniu mezczyzn, zyciu na ich
@mitiaros: Samobójstwo rozważam jedynie na poziomie teoretycznym. Nie mialbym siły... Życie jeszcze nie jest tak przykre żebym chciał je sobie odebrać. Jednakowoż sporą ulgę sprawia mi myśl, że mogę to względnie bezboleśnie zrobić gdy przyjdzie taka potrzeba.
Do tej pory nieźle unikałem cierpienia. Gorzej było/jest w ciągu ostatnich tygodni. Zachorowałem na półpaśca, z którego od półtora miesiąca nie mogę się wyleczyć. Aktualnie mam też grypę, na którą przepalam mój urlop :(
@mojoakajojo:
Nawet jeśli trafi nas szlag itd to nadal jest sens w czynieniu życia lepszym dla nas i naszych bliskich.
Inteligencja i swiadomosc, jak dla mnie cywilizacja techniczna to dopiero behemoth przetrwania.
Odpowiedzialność nadaje sens cierpieniu.
Rzadko kiedy ufamy sobie by mówić to co mamy na myśli, zobacz jak często kłamiemy.
Nie wszystkie kobiety są jak feministki.
No tak tylko jesteśmy ludzmi.
@LegionPL: Ciężki temat... Nikt mnie nigdy nie zawiódł i nie skrzywdził tak, jak członkowie mojej rodziny (tj. bliscy). taki stan rzeczy obala możliwość "życia dla innych". Zresztą pałam głęboką niechęcią do kolektywizmu, za to gloryfikuję egoizm oświecony.
Czym jest nasza cywilizacja techniczna wobec potęgi nekrokosmosu? Może zacznę traktować ją powazniej, gdy zrobimy jakiś sensowny postep w zakresie usunięcia single point of failure, którym jest mnożenie się na tylko jednej asteroidzie. Nasze
@mojoakajojo Nie musi to być rodzina ale polepszajac życie ludziom w naszym otoczeniu polepszamy je sobie.
Kolektywizm to diabeł.
Cywylizacja techniczna ma to do siebie ze się rozwija z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.
Kolonizacja Marsa może być całkiem niedługo większość technologii mamy.
Jedynie brak motywacji, wszyscy siedzimy i myślimy w kategoriach ziemskich.
Feminizmy to rak ale o czym piszesz dalej nie mam pojęcia.