Wpis z mikrobloga

3 033 - 1 = 3 032

Tytuł: Marsjanin
Autor: Andy Weir
Gatunek: fantastyka naukowa
★★★★★★★★

Gdyby zamiast filmu powstał serial, to główny bohater na odcinek miałby więcej genialnych pomysłów niż MacGyver. Na minus też amerykański humor z odzywkami typu "Pitagoras to #!$%@?"- na szczęście nie jest tego dużo. Nie ma też przesycenia amerykańskim patosem.
Poza tym to moje ulubione sf. Bardzo realistyczne (dla laika), bez laserów, FTL i kosmitów.(Jak byłem mały to chciałem pracować w NASA, ale nie jako astronauta, tylko siedzieć w kontroli lotów i naciskać kolorowe guziki na takim dużym panelu). Ludzie wypchnięci w pustkę kosmosu, robią wszystko żeby przetrwać. Super przygodówka. Wiem, że większość pisana w formie rzeczowego sprawozdania z misji, ale gdyby autor słowami bohatera dorzucił kilka (chociażby pseudofilozoficznych) przemyśleń "kosmicznego pustelnika", podobałoby mi się jeszcze bardziej. Mimo że wcześniej obejrzałem film, warto było (o ile zazwyczaj książka jest dużo bardziej treściwa od filmu tutaj jest niemal 1:1).

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz W.....r - 3 033 - 1 = 3 032

Tytuł: Marsjanin
Autor: Andy Weir
Gatunek: fantastyk...
źródło: comment_mXHK7GrPeYVIaOGhxfCXEgirB4804rk3.jpg
  • 7
@Wielki_Atraktor:

o ile zazwyczaj książka jest dużo bardziej treściwa od filmu tutaj jest niemal 1:1

No nie powiedziałbym, w filmie całkowicie wycięli


Moim zdaniem to dosyć ważne wydarzenia i trochę się zawiodłem, że je wycięli.
@haussbrandt: Racja. Właśnie nie mogłem sobie przypomnieć tego przewróconego łazika w filmie (oglądałem kilka miesięcy temu). Mimo wszystko w porównaniu z taką "Grą Endera", gdzie film totalnie wykastrował i spłycił książkę, to tutaj odwzorowanie historii było dla mnie zadowalające.
@yoloBaklawa: Powiem tak, patrząc na ten film- spokojnie można było zrobić miniserial ze 4 odcinki, albo więcej. Cała historia poprzedniej wojny z robalami i jej wpływ na społeczeństwo, szkolenie Endera, "awansu" w gronie uczniów, kolejne bitwy i zarządzanie drużyną w strzelaninach bez grawitacji, relacje z rodzeństwem (co akurat było istotne), w końcu gra komputerowa przez którą nawiązała z nim kontakt królowa kopca - wszystko to zostało tak streszczone i spłycone jakby