Wpis z mikrobloga

Przekroczyłeś limit odczytanych komentarzy

Przekroczyłeś limit odczytanych komentarzy

Przekroczyłeś limit odczytanych komentarzy

Przekroczyłeś limit odczytanych komentarzy

Przekroczyłeś limit odczytanych komentarzy

Przekroczyłeś limit odczytanych komentarzy
Wg moich wyliczeń, totalny max to jest 3500pkt: z trzech poziomów 600pkt (zawsze po 15 znaków, 10 tytułów, 150pkt za pierwszy, 200 za drugi, 250 za trzeci poziom), razy 2 = 1200. Zakładając, że każdy tytuł ktoś wpisze w sekundę, to mamy z bonusów: 11(sekund pozostało) * 3(pkt za sekundę) * 10(poziomów) = 330pkt za pierwszy poziom, analogicznie 8 * 5 * 10 = 400 za drugi i 6 * 7 *
"Wykryto nadużycie" - chyba coś za szybko się mi napisało... :P. Ale 3550 to już trochę przesada, do tylu raczej nie dojdę.
@sasik520: teoretycznie masz rację, próg 3500pkt nie powinien być przekroczony - regulamin stanowi jasno: "dodatkowe punkty: trzy punkty ZA KAŻDĄ SEKUNDĘ, która pozostała z przeznaczonego czasu w pierwszym poziomie gry, pięć punktów za każdą sekundę, która pozostała z przeznaczonego czasu w drugim poziomie gry oraz siedem punktów za każdą sekundę, która pozostała z przeznaczonego czasu w trzecim poziomie gry."

Z tego zapisu wynika, że dodatkowe punkty przysługują za każdą pełną sekundę,
Wygląda na to, że jednak się zaokrągla w górę, skoro obecny rekord to >3550. Z takim zaokrąglaniem w górę max wychodzi 3700. Jeśliby się liczyły ułamki sekund (np. 2x po 0.5 sek = dodatkowy bonus jak za jedną sekundę), to zakładając 1500zn/min wychodzi góra kilkanaście punktów powyżej 3500. Co nie zmienia faktu, że nawet zakładając zaokrąglanie w górę, to żeby zdobyć na pierwszym poziomie max punktów za jeden tytuł (15 + 12*3),
@sasik520: przy wyniku ponad 3700 chyba nie ma już wątpliwości, że to bot. Ale co do zaokrąglania w górę - tak czy siak byłoby to w pewien sposób nieregulaminowe moim zdaniem, ponieważ regulamin konkursu przewiduje dodatkowe punkty tylko za pełne sekundy, a przynajmniej tak wynika z jego treści ;)
W grze zdaje się jest błąd. Tak mi się wydaje. Trafiłem na "Życie w Japonii" kombinacja shift+alt+z okazała się być błędna. Innymi słowy musiałem napisać małe "ż", duże natomiast traktowane było jako błąd. Sprawdźcie to.
z Flasha też jest wywoływane getPhrases, więc może gość wcześniej dekoduje sobie wiadomości i potem bot je wpisuje. niemniej frazy są w jakiś sposób szyfrowane i nie są w tej samej kolejności, w której występują w grze.
Zeby uspokoic dyskusje powiem, ze wszystkie wyniki zostana zweryfikowane przed wylonieniem zwyciezcow. Pracujemy tez nad poprawieniem samej gry, jednak z roznych wzgledow nie jest to niestety takie proste i szybkie...
CSI wykop zapomniało że są prostsze sposoby - dlatego proszę o szybki kontakt do administracji, bo zwykle denerwują mnie formularze kontaktowe.

@maciejkiner: jak często te formularze są sprawdzane? wysłałem tam trochę informacji na temat konkursu.
@almafater: Można to łatwo sprawdzić. Wpisz całe słowo oprócz jednej litery. Poczekaj do końca czasu (tak, żeby została jedna kreseczka do końca) i wpisz ostatnią literę. Jak zauważysz - dostaje się zarówno punkt za literę jak i również bonus za ostatnią (niecałą) sekundę w całości.
Tak myślałem, że zaraz ktoś znajdzie buga w grze ;)

Warto było udostępnić na kilka dni jako demo - potestowałoby się i sprawdziło zabezpieczenia.

To teraz warto zhackować wróżbitę Macieja.. Wykopowicze bez adblocka wiedzą o czym mówię :)
Wyszło mi, że można zdobyć góra 3800 = [(15+12x3)x10+(20+9x5)x10+(25+7x7)x10] x 2, ale w obliczu maksymalnego wyniku wygląda na to, że jest to 4100 = [(15+13x3)x10+(20+10x5)x10+(25+8x7)x10] x 2. Ale ktoś by musiał w 0 sekund wpisać całość.