Wpis z mikrobloga

@pendejo: chiński nie będzie jeszcze długo poszukiwanym językiem.
Zdecydowanie niemiecki. Jak znasz biegle te dwa języki, to są zawody, gdzie będą o Ciebie się zabijać. Na przykład key account w handlu.
  • Odpowiedz
@apee: @#!$%@?: @benethor: @iacek: @Bajczarz: Właśnie chciałem się nauczyć jakiegoś mniej popularnego języka w polsce typu arabski / chiński ale wiem , że dla samouka to byłoby pewnie cholernie ciężkie zadanie.

Niemiecki jakieś podstawy mam z liceum, może warto kontynuować.
  • Odpowiedz
chiński ale wiem , że dla samouka to byłoby pewnie cholernie ciężkie zadanie.


@pendejo: Moja znajoma sama nauczyła się koreańskiego, więc da się to zrobić, kwestia tego czy masz talent do języków (ona ma, koreański to jej 3 obcy język chyba, może czwarty).
  • Odpowiedz
Zależy to od branży, lokalizacji, zainteresowań, rzeczywistej potrzeby i od wielu mniej lub bardziej prozaicznych czynników.
W większości sytuacji to najważniejszy jednak jest angielski. Co do pozostałych to myślę, że ,,nie warto" iść za większością, ale też ,,nie warto" pchać się w jakąś niszę niszy.
Europejskie języki (te najważniejsze jak włoski, niemiecki, hiszpański, francuski) zawsze będą przydatne. Nawet jak nie w Twojej branży to może podczas podróży, albo po prostu jako hobby,
  • Odpowiedz