Wpis z mikrobloga

Decyzja została podjęta - chcę #alfaromeo 159. Szukam, dzwonię, oglądam co ciekawsze modele w okolicy do 100 km. Trafiła mi się jedna z mojego miasteczka. Dzwonię, w słuchawce słyszę disco polo. Ok, o gustach się nie dyskutuje. Po 5 minutach ktoś oddzwania. I zaczyna się:
- auto jest u handlarza, ale to jego kolega, który wystawia je grzecznościowo itp,
- jeżdżone przez kobietę,
- nic nie stuka nie puka,
- najbogatsza wersja, najlepszy super dynamiczny silnik (panie, ale bez skóry!),
- ideał, igiełka itp,
- nie zależy mu za bardzo na sprzedaży, ale cenę zmniejszył no bo tak, ( )
- od 2 lat w rodzinie (wyróżnik tablicy rejestracyjnej mówi co innego, ale pewnie niedawno się przeprowadził - przypadek).

Facet nie dał mi dojść do słowa, ale umówiliśmy się na weekend na oględziny. Podjadę z kolegą, który pewnie wypatrzy co ja przeoczę.

Mam poważne podejrzenia, że rozmawiałem ze stereotypowym #handlarzmiroslaw. Do tej pory myślałem, że te zwroty to memy. xD

#alfaromeo #motoryzacja #coolstory
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Defender: Mi to szkoda czasu na jeżdżenie po handlarzach. Jak szukaliśmy kumplowi samochodu to na 3 ogłoszenia trafiliśmy na 3 sensownych sprzedawców i 3 sensowne samochody. Jeżeli sam nie wierzysz, że będzie coś dobrego, to po co w ogóle jechać do handlarza?
  • Odpowiedz
@Defender: niestety tak wyglada 3/4 ogloszen jesli szukasz alfy to tylko od fana tego samochodu. Najlepiej wpisz w google alfaholicy i tam poczytaj na temat tego samochodu.

Sam do zimy mam nadzieje kupic alfe ale celuje w GT ewentualnie 166 po lifcie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Defender Wydawać kasę na Alfe bez skóry to jak dla mnie słabo. Chyba, że ktoś kocha welur - ale nie spotkałem jeszcze takiej osoby.
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: @piotreek88: Zależy jaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mam alfowską i też polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Funky666 Możliwe. Man doświadczenie tylko ze skórą w Alfie. Wcześniej czerwona skóra w 147, teraz jasna w 156.
  • Odpowiedz
Jeżeli sam nie wierzysz, że będzie coś dobrego, to po co w ogóle jechać do handlarza?


@poczekaj: Nie muszę jechać. Przejdę się, bo to na miejscu. Chcę się przejechać z ciekawości, bo wersją 120KM jeszcze nie jechałem.

Jaka wersja, ile kasy
  • Odpowiedz
@Defender: Swoją drogą: najbogatsza czyli co, Ti? Automat? Q4? Elektryczne fotele, szyberdach, 3-strefowy klimatronik? Czujniki deszczu i zmierzchu, czujniki parkowania, programowalny przycisk do otwierania bramy/garażu? Ni #!$%@? w to nie wierzę, a to auto miało naprawdę masę kozackich dodatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Funky666: Zwykła, z manualem przednionapędówka z Blue&Me, DVD, USB, podgrzewane lusterka, elektryczne szyby tylne, z fabryczną navi, wielofunkcyjną kierownicą, klimatronem, tempomatem i czujnikami parkowania tył.

IMO wyposażenie w zupełności wystarcza na moje potrzeby, ale za słaby silnik i nie ten kolor. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Defender:

1. DVD - pierwsze słyszę :p
2. Wielofunkcyjna kierownica - uważaj, bo w słabszych wersjach (ale to chyba bez B&M) niektóre przyciski nie działają, mimo że są, co hanldarze lubią wykorzystywać w opisach ;)
3. Elektryczne szyby tylne - standard.
4. Klimatronik - standard (albo dopłata 1 zł w salonach, nie pamiętam dokładnie), dodatek to dopiero trzecia strefa (nie myl z nawiewami z tyłu, bo to
  • Odpowiedz