Wpis z mikrobloga

Śmialiście się z nas

Śmialiście się z ludzi kładących się na ziemi

Śmialiście się z ludzi uderzających w barierki

Śmialiście się z ludzi z świeczkami w telefonach

Śmialiście się z haseł ludzi wykrzykujących na protestach

Śmialiście się z utworów śpiewanych przez protestujących

Śmialiście się z "oderwanych od koryt" opozycjonistów

Śmialiście się z setek tysięcy ludzi, którzy dobrowolnie, ponad podziałami, wyszli na ulice

Śmialiście się z legendy Solidarności, Pana Prezydenta Lecha Wałęsy

Mówiliście o nas "zdradliwe mordy", "kanalie", "UBywatele", "Kodziarze", "Komuniści", "SBecy", "UBecy"

Mówiliście, że protesty nie mają sensu - czy w realu, czy w rzeczywistości wirtualnej

Mówiliście, że to wszystko to obrona PRLowskiego systemu sądowniczego, że to walka z post komuną

Śmialiście się

Teraz to my zaśmiejemy się z Was!

@Andrzej-Duda postąpił jak trzeba. Pokazał, że pogarda - zarówno z jednej jak i z drugiej strony - w końcu sprawi, że podejmie suwerenną decyzje. Anty-PiSowi pokazał, że nie jest Adrianem, Pro-PiSowi z kolei, że nie można go wiecznie traktować jak notariusza.

Nie znaczy to jednak, że w pełni się oczyścił - cały czas nie zrobił nic ze źle działającym Trybunałem Konstytucyjnym, cały czas pozwala na to, żeby ograniczane były prawa do protestowania (mowa o "zgromadzeniach cyklicznych"), cały czas pozwala na to, żeby w mediach publicznych serwowano propagandę.

Zrobił spory krok, by swój wizerunek odbudować. Jeszcze wiele kroków musi zrobić, by w pełni zasłużyć na miano "Prezydenta". I tam, gdzie należy chwalić trzeba to robić bez zastanowienia.

Choć dziwne jest to, żeby chwalić kogokolwiek za dokonanie czegoś oczywistego.

#neuropa, po raz kolejny dziękuję Wam za Waszą postawę, @Xianist, @daj_pan_spokoj, @stekelenburg5, @rzep, @Lukardio, @Andreth , @BarekMelka , @Sierkovitz i wieeeelu wielu innych promujących jasną stroną mocy. To dzięki Wam, Waszej walce z propagandą sączoną z PiSu prawda wyszła na jaw i nie pozwoliła zamącić umysłami wykopków.

Szacunek również dla nielicznych z obozu #4konserwy, którzy otwarcie wyrażali sprzeciw wobec tego, co PiS planowało zdziałać. W szczególności @ish_waw - naprawdę wielki szacunek, pomimo różnic poglądowych.

Dziękuję każdemu protestującemu - #warszawa #poznan (szacunek @grubson234567!!) #lodz #wroclaw (szacunek @rineo!!) oraz wiele innych miejscowości - tych mniejszych jak i większych. Jestem dumny z Waszej obywatelskiej postawy.

Szacunek dla niezależnych mediów - @FaktyTVN, @OKO_press, Gazeta Wyborcza, NaTemat, Newsweek i inni, którzy na bieżąco informowali o tym, co się dzieje w Polsce i na świecie. Którzy nie siali taniej jednostronnej propagandy, tylko rzetelnie i z profesjonalizmem tworzyli reportaże i prowadzili dyskusje.

Podziękowania dla Pana Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, który to walczył do końca, często do późnych godzin wieczornych o obronę naszych podstawowych praw.

Podziękowania dla Prezesa KRS oraz Pani Prezes SN: za to, że nie poddawali się i z kulturą, spokojem i wyważeniem punktowali wady tej antyludzkiej postawy.

Podziękowania dla Pana Rzeplińskiego i Strzembosza, którzy pomimo nie pełnienia funkcji Prezesa TK walczyli o obronę Konstytucji.

Podziękowania również dla NGOsów - @LiberalniDemokraci, @Watchdog_Polska i innych, którzy często za frytki poświęcają swój czas, a mogliby oglądać inby u DanielaMagicala...

Dziś Polska udowodniła, że nie odda tak łatwo swojej wolności. To jest wygrana bitwa, wojna trwa dalej.

Nie poddawajmy się, bądźmy razem.

Brawo Polsko,

Brawo My!!

#goofaskomentuje

#polityka #zamachlipcowy #bekazpisu #bekazprawakow #patriotyzm #sn #krs #sadnajwyzszy
Goofas - Śmialiście się z nas

Śmialiście się z ludzi kładących się na ziemi

Śmi...

źródło: comment_Z1fQaEdM5hPHkoHOhDmUdNnogB03sFfy.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
Newsweek, GW to niezależne media, prowadzące rzetelne relacje?


@budep: W stosunku do tego, co #!$%@?ły "media potocznie znane jako publiczne" to były oazą rzetelności.
  • Odpowiedz
@Goofas: Argument w stylu "BO ZA PEŁO". Wiadomo, że TVPiS to ścierwo, ale Newsweek to podobnie propagandowy syf, tylko że wpisuje się w Twoją ideologię.
  • Odpowiedz
ale Newsweek to podobnie propagandowy syf, tylko że wpisuje się w Twoją ideologię.


@budep: przyjrzyj się ile w latach 2007-2015 było "antypeowskich", "antyniemieckich" "antylewackich" okładek w Newsweeku. Znajdź mi teraz taką samą liczbę krytycznych artykułów wobec pisu od stycznia 2016 w TVP, Polskim Radiu czy "(nie)zależnych mediach" PiSu.

Slogany. tylko tym żyjecie.
Goofas - > ale Newsweek to podobnie propagandowy syf, tylko że wpisuje się w Twoją id...

źródło: comment_9UU58STY1wMmnjBWr1s15eXgtQctypwa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Goofas: Po pierwsze wiele z tych okładek nie jest krytycznych, nie wyszło Ci. Po drugie, dlaczego wrzucasz mnie do jakiegoś worka, jacyś 'wy'? Nie należę do żadnej partii i żadnej partii nie popieram, za to popierałem te potrzebne protesty. #!$%@? mnie tylko zaślepienie, a Ty jesteś ślepy bezkrytycznie podchodząc do lewicowych mediów. Teraz sobie pomysł, że ktoś może bronić tak jakaś PiSowska gadzinówkę, jak Ty bronisz Newsweeka. Pokory.
  • Odpowiedz
@martinosx: Wam? Ja jestem jedną osobą i nie reprezentuje żadnego środowiska, do którego pijesz.
Majdan to było siłowe przejęcie władzy. Protesty masowe w Kijowie nie pomogły. Dopiero rozwiązania siłowe, starcia z policją, barykady, wkraczanie do urzędów itp. zmieniło sytuacje. Podczas niedawnych protestów w Polsce chciano tylko zawetowania 3 ustaw, a nie obalania rządów.
Zresztą widzę, że rozmawiam z prymitywem, który przykleja etykietki i rzuca pustymi frazesami, żeby minimalizować straty związane z
  • Odpowiedz
Śmialiście się z legendy Solidarności, Pana Prezydenta Lecha Wałęsy


@Goofas: Śmieliśmy się, śmiejemy się i śmiać się z bolka będziemy xD

Właśnie dzięki obecności na tych protestach takich "autorytetów" jak bolek uznałem, że nie ma sensu na nie iść. Widać jak na dłoni, że te protesty wcale nie były apolityczne.
  • Odpowiedz
@Goofas: już pojawiły się głosy 'hurr durrr i tak by zawetował, to nie Wasze protesty' jak w przypadku 3 października. Jeszcze długa droga do społeczeństwa obywatelskiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz