Wpis z mikrobloga

Panie i Panowie z tagu #motocykle
TL,DR:
Jak nawigację polecacie na telefon z Androdem?

Stwierdziłem, że trochę mi szkoda ponad 2k PLN na motocyklowego Garmina czy Tomtoma i lepiej będzie kupić np. Samsunga Galaxy A5 i na nim mieć jakąś dobrą nawigację.

Używałem wcześniej Google Maps, ale tu nie można eksportować ani zapisywać trasy(moża tylko zapisać punkty pośrednie i po ich otworzeniu program od nowa wytycza trasę).

Używałem HERE, ale co jakiś czas wyprowadzał mnie w dziwne miejsca i działał trochę niestabilnie(co jakiś czas zawieszał się albo przestawał widzieć mapy offline).

Szukam czegoś co:
- będzie stabilne
- pozwala na zapis śladu/zapis planowanej trasy
- jakby pozwalał planować na PC i przeność trasę to byłoby super :)
- fajnie jakby miał opcję kręta trasa/ładna widokowo (coś w tym stylu)

Aplikacja może być płatna. Jeżdżę po Europie, więc map świata nie potrzebuję.

Z góry dziękuję za opinie.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anakee: @gerard-kowalski: To może ja się wypowiem, bo mam spore doświadczenie w tej materii xD
O Sygic może chyba wypowiedzieć się @Stitch, bo miał kupić. Mapy ma od Tom Tom. Na pewno zaletą tej nawigacji jest jednorazowa płatność i dożywotnie aktualizacje (w promocji chyba 16-17 euro)
Tom Tom Go ma te same mapy i różnica w stosunku do Sygic na plus jest taka, że można planować "krętą trasę" - specjalnie pod motocykl. Nie wiem, czy Sygic ma taką opcję, ale GO ma planer WWW MyDrive - bardzo zaawansowany, z wyborem stopnia krętości trasy oraz stopnia pagórkowatości. Trasy można eksportować prosto na urządzenie bądź do .gpx. Główne wady - abonament roczny 89 zł i mapy nie są aktualizowane na bieżąco, tylko kilka/kilkanaście (nie wiem, jak często) razy w roku i poddają się przy aktualnych pracach drogowych, np. po prawej stronie Wisły (Zielonka, itp.)
Calimoto - 89zł jednorazowo za mapy całego świata. 3 polskie województwa za darmo z pełną funkcjonalnością.
Największa zaleta - podajesz kierunek i liczbę kilometrów a apka wylicza Ci pętlę ze startem i metą w podanym punkcie.
Nie ma jeszcze możliwości wyboru stopnia krętości - algorytm automatycznie szuka najbardziej krętych tras, z wykluczeniem offu. Apka ogarnia tylko asfalt i nie warto używać
  • Odpowiedz
Calimoto - 89zł jednorazowo za mapy całego świata. 3 polskie województwa za darmo z pełną funkcjonalnością.

Największa zaleta - podajesz kierunek i liczbę kilometrów a apka wylicza Ci pętlę ze startem i metą w podanym punkcie.

Nie ma jeszcze możliwości wyboru stopnia krętości - algorytm automatycznie szuka najbardziej krętych tras, z wykluczeniem offu. Apka ogarnia tylko asfalt i nie warto używać jej w mieście. Dobra na trasy


@kasin: Zainstalowałem i
  • Odpowiedz
  • 1
@Anakee Ja brałem, jak jeszcze byli w fazie beta. Może czekaj na promocję. Najlepiej do nich napisz, kiedy planują promocję :-)
  • Odpowiedz