Wpis z mikrobloga

  • 0
@Papasanbaba pytalam w jednym serwisie i otrzymalam dosyc niekonkretne oszacowanie

Pracownik powiedzial mi ze musi lutowac nowy port, ze musi wczesniej odkleic wyswietlac co grozi jego peknieciem i ze koszt calej operacji to 500 zl, chciala bym zweryfikowac jego wiedze

Wydaje mi sie ze srednio potrafil to naprawic a widzac rozowypasek nawciskal mi kitu,
  • Odpowiedz
@GoodTastyGirl: Nie wiem jak jest zbudowany ten samsung ale z ekranem to bullshit na 90%, digitizer może musi odkleić co najwyżej jeżeli telefon nie jest rozbieralny, ale nie wiem czym by chciał to zrobić żeby przy okazji uszkodzić wyświetlacz. Port może potrzebować przelutowania na nowy - o ile to to. Bo mogły ścieżki zaśniedzieć i wystarczy myjka. Jak padła jakaś elektronika dalsza to pewnie się nie będzie opłacało naprawiać.
  • Odpowiedz
@GoodTastyGirl: i faktycznie tak jest, musiał by odkleić wyświetlacz który jest przyklejony do ramki i dopiero wtedy ma dostęp do płyty głównej itp. A z tym lutowaniem to coś mu się pomyliło. I koszt to około 250zl (jeżeli wystarczy wymiana gniazda)
  • Odpowiedz
@Papasanbaba: @Haslo123: zadalibyscie sobie choc minimum trudu i przed zabraniem sie za pisanie sprawdzili jak wyglada plyta glowna w J710. Tak, lutowanie najprawdopodobniej będzie wymagane bo port jest przylutowany do plyty wiec albo myjka albo nowy port albo nowy port i szukanie zwarc na plycie.

@GoodTastyGirl: Serwisant mial prawo sie pomylic tymbardziej jesli wpadlas do sklepu na 30s i tylko zapytalas zamiast zostawic telefon na diagnozę.
  • Odpowiedz
@jasonfly: @GoodTastyGirl teraz sprawdziłem i masz racje, trzeba lutować. I w tym modelu nie trzeba podnosić wyświetlacza, tył ładnie schodzi. Więc jeżeli wystarczyła by wymiana gniazda to nie daj się naciągnąć, maksymalna cena za taką usługę to 150zł (przynajmniej w warszawie). Chyba że jakieś inne elementy na płycie zgniły to wiadomo koszt się zwiększy
  • Odpowiedz