Wpis z mikrobloga

@selflessness tak. Chcesz pomoc idź do hospicjum dla zwierząt. Nie jem mięsa wiec sprawiam że świat jest lepszy? Naiwne. Nie mam nic przeciwko weganom, bezglutenowcom czy innym paleo. Natomiast uważam że pisanie że powodem takiej decyzji jest chęć ratowania zwierząt to głupota. Piszesz to z Pc w swoim mieszkaniu z cegły czy innej płyty. Ludzki gatunek już tak mocno ingeruje w świat, że aby faktycznie miało to pomoc to musimy wrócić do
@smyl nie usprawiedliwiam niczego. Mowie o naiwności. A za chwile zjem ten kawałek rostbefu z polskiej ekologicznej rodzinnej farmy na mazurach. I uczynię świat lepszym bo kapitał zostanie w kraju. A śmierć zwierzęcia które miało dobre życie nie pójdzie na marne.
I tym barbarzyńskim akcentem kończę dyskusję bo nawet jak czytasz to nie chcesz zrozumieć.
Pozdrawiam
Pobierz c.....y - @smyl nie usprawiedliwiam niczego. Mowie o naiwności. A za chwile zjem ten ...
źródło: comment_alxUXKK47oPaxL1iH6QGlDk2xd491QLA.jpg
Chcesz pomoc idź do hospicjum dla zwierząt.


@czarnestopy: Ale moim celem w życiu nie jest pomoc zwierzętom. Za to jeść muszę, a, że mogę wybrać dietę mniej lub bardziej inwazyjną, to wybieram tę mniej.

Nie jem mięsa wiec sprawiam że świat jest lepszy? Naiwne.


@czarnestopy: Ale co tu jest naiwnego? Zmniejszam popyt na jedną grupę produktów, przez co mniej zwierząt cierpi i planeta ma się lepiej. Rzucasz tym hasłem "naiwne"
@selflessness niech Ci będzie że ciągu życia "uratujesz" dwie krowy trzy swinie i pare kurczaków. Ale ile zwierzat zginie badz straci teren do życia przez Twoje działania pośrednio. O taka naiwnosc mi chodzi.
Dlatego tekst o jaskini był użyty mocno na wyrost.
Kapitalizm i konsumpcjonizm naszego świata i skali na jaka to sie odbywa mnie bawi.
To że społeczeństwo Chin sie wzbogaci sprawi ze młoda klasa średnia rzuci się na mięso a
@czarnestopy Czy ty serio nie widzisz ze nożna ingerować w środowisko mniej lub bardziej? Do wyprodukowania 1 kg mięsa potrzeba 16 kg soi. Wiec coraz jest lepszej dla środowiska, jak zmarnujesz x zasobów czy 16x zasobów i jeszcze będziesz postępowanie okrutnie wobec innych istot? Chociażby rozumieniu że to ostatnie dlaczego ludzi nieosadających empatii i uczuć nie ma znaczenia.

Innymi słowy to tak jakbyś chciał używać komputera i miał do wyboru kupić laptopa
nie zamkniemy fabryki i nie będzie im lepiej bo im nie ma być lepiej. Oni pracują by Tobie było lepiej wstawiać komentarze i robić fotki jedzenia.


@czarnestopy: Powiedział wykopem, po czym wrzucił fotkę jedzenia.
Popełniasz ogromny błąd traktując handel jako grę o sumie zerowej i ignorując statystyki pokazujące wyraźną poprawę jakości życia w krajach robiących te ajfony czy inne ciuchy.
Opierasz swoje posty o mądrość ludową i jakąś dziwną formę nihilizmu.
@MinnieMouse0 myszko a Ty i Twoje myślenie rozumiem słuszne jest. A wiesz ze do produkcji piwa na 1 litr używasz 4 l wody? Mamy ciekawostkami rzucać czy rozmawiamy o tym że powód ratowanie zwierząt przez nie jedzenie ich jest naiwny. Odsylam jak poprzednich do lektury "Ja ołówek" i przypominam że pisze o skali świata i bezsensownych pewnych czynach.
Elo
Mamy ciekawostkami rzucać czy rozmawiamy o tym że powód ratowanie zwierząt przez nie jedzenie ich jest naiwny.


@czarnestopy: gdy stoisz przed półką w sklepie i decydujesz o kupnie mięsa, to zwiększasz popyt na ten produkt i powodujesz cierpienie bardzo konkretnego zwierzęcia wyłącznie w celu zaspokojenia swoich gustów smakowych. Twoje rozumowanie można porównać do takiego myślenia:

"Mam ochotę na seks, a ta kobieta po drugiej stronie ulicy idzie zupełnie sama, nikogo nie
Vege chorizo.
Czemu kombinujecie, żeby wszystko co jest vege odpowiednikiem mięsa nazywać vege cośtam?
Jak nie jesz mięsa bo taki twój wybór to mówi się trudno! I żyje się dalej. A nie tylko pocieszać się że w sumie to nie jest to takie złe.