Wpis z mikrobloga

Dlaczego Tusk nie przekazał sterów jemu tylko mizernej Kopaczowej?


@GARN: nie mam pojecia - Kopaczowa byla chyba najgorszym mozliwym wyborem... no moze poza Pitera.
(tzn. nie to ze moralnie cos z nia nie tak, ale po prostu nie ma za grosz charyzmy i sie do tego nie nadaje)
@GARN: Tusk władzę przekazał Kopaczowej z tego samego powodu, z którego wokół Kaczyńskiego są takie postacie jak Błaszczak czy Brudziński - mierny,bierny ale wierny. Liczył, że będzie z zagranicy sterował Kopacz a ta cóż przegrała wszystko co było do przegrania a walkę o władzę wewnątrz partii przegrała z największym konkurentem Tuska - Schetyną. Największym szczęściem Tuska są rządy PiS, po których jak podejrzewam ma zamiar wrócić jako zbawiciel swojego środowiska z
@GARN: Czy ja wiem czy Kwaśniewski miał silną pozycję, raczej nie. Na pewno nie miał takich wpływów jak Kaczyński czy Tusk. Co prawda dwa razy wygrał wybory prezydenckie jednak każda inicjatywa parlamentarna, która miała jego poparcie okazywała się niewypałem: ostatnio Palikot a wcześniej bodajże jakaś "socjaldemokracja" Borowskiego (nie jestem na 100% pewny co do tego ostatniego ale nie chce mi się sprawdzać, tam po porażce w 2005 przez SLD nastąpił spory
@kam966: Może gdyby osobiście zdecydował się wtedy być liderem ugrupowania ,a nie "patronem", to by było inaczej...
Kwaśniewski zawsze świetnie wypadał w debatach, to duży atut dla polityka, dzisiaj brakuje kogoś takiego - młodego dynamicznego lidera.