Wpis z mikrobloga

Piszę w #java no i w sumie powoli ogarniam #angular #javascript #typescript #nodejs
ale ciągle mam chęć napisać jakąś prostą gierkę. No i moje pytanie czy to ma sens i gdzie bym mógł coś z tego wykorzystać? A może po prostu oprócz tego uczyć się c# i robić grę w unity? Nie chcę "jeść zupy widelcem" i używać narzędzi które mi sprawią tylko więcej problemu w drodze do celu niż pożytku.
#naukaprogramowania #gamedev
  • 9
@skyfire: Ja rozumiem. Uczę się javy pod kątem kariery. Po prostu pytam czy jest sens i jakaś racjonalna możliwość wykorzystania javy do zrobienia gry, czy może po prostu obok tego uczyć się czegoś innego i w tym tworzyć grę.
@Garg84: pisałem w LibGDX i jest to bardzo przyjemny framework, ale pracy z nim nie znajdziesz. Ja wykorzystałem go w pracach dyplomowych, które co prawda dotyczyły algorytmiki i AI, ale trzeba było na czymś wizualizować to co robi program i LibGDX był do tego idealny. W sumie to moje prace dyplomowe wyglądały jak gry, tylko że nie dało się w nie grać ;)

Jak chcesz zrobić coś prostego, hobbystycznie, to będziesz
@Garg84: Gry mozna pisac na wiele roznych sposobow przy uzyciu wielu narzedzi. Jesli pisanie gry bedzie Twoim motorem napedowym, to pisz w czynkolwiek. Jesli chcesz zrobic gre 3d AAA z 10mln budzetem to spoko, idz w Unreal Engine xD Ale jak chcesz napisac prosta gre 2d dla funa i poprawy skilla, to juz wszystko jedno w czym.

Do JSa mozesz wykorzystac np Pixi.js a w polaczeniu z Electronem mozesz gre wydac