Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, tylko w drugą stronę, polecam przeanalizowanie poniższych obrazków.

Różnica? Brutalna, łopatologiczna, propagandowa manipulacja kontra przekaz może i stronniczy, ale zachowujący standardy dziennikarskie - relacjonowanie i mówienie o faktach, a nie konfabulacje i nagłówki od razu mówiące ludziom, co mają myśleć.

TVP ma na pasku OPOZYCJA PRÓBUJE ZORGANIZOWAĆ PUCZ PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY, więc TVN24, gdyby było tym samym, powinno mieć MILIONY LUDZI PROTESTUJE PRZECIWKO SKANDALICZNEMU ZAMACHOWI STANU. A co było w TVN?

DEMONSTRACJA PRZED SEJMEM PRZECIWKO ZMIANOM W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI

Patrzcie, prawackie lemingi, to odróżnia dziennikarstwo od podłej, gebelsowskiej propagandy. Relacjonowanie faktów, bo faktem jest, że była demonstracja i faktem są zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Żadnych oceniających treści, nie ma krzyku i zamachu stanu, zagrożeniu demokracji, wojny domowej. Tymczasem TVP od razu kładzie do łba interpretację - to nie protesty, to nie demonstracje, to pucz. Pomijam, że podkreślają "legalnie wybraną władzę", ale że zmiany nielegalne to już nie. Ważna jest narracja. Żeby nikt sobie nie pomyślał czegoś nieprawomyślnego.

Tak, oczywiście że TVN jest stronniczy. Ale jeśli nie widzicie różnicy pomiędzy stronniczością, a obrzydliwą manipulacją i propagandą, to nie ma dla Was ratunku.

#bekazprawakow #dobrazmiana #tysiacurojenniezaleznychmediow #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka
Pobierz
źródło: comment_9qJ7Of0w9hkqzfDf9IIPGL2zj1ywNPx7.jpg
  • 216
Wrzucenie tego politycznego, stronniczego, i w związku z tym *niezgodnego* z *prawdą*


@MattJedi:
Towarzyszu, to był te nagłówki w TVP czy nie było?
Poproście towarzyszy z centrali, żeby przysłali jakieś wytyczne, albo potężną ripostę z przykładami analogicznych nagłówków z TVN, bo na razie słabo to idzie.
Damage Control też trzeba umieć robić
@Nie_bredz_czlowieku: Nie wjeżdżaj mi na tatę bo nawet go nie znasz, a fakt, że coś takiego robisz świadczy o tym, że jesteś prostak. Więc prostaku jakich niemało w twojej ukochanej partii, pis jest partią narodowo-socjalistyczną. Jak to powiedział JKM komuna z krzyżem w zębach.


@konOpusDei: czyli jednak kuc #!$%@?. Daruj sobie dalsze opowieści z waszego zaklętego kręgu. Każdy zna ten korwini bełkot na pamięć
@szczotkadokiblazadlugie: wiesz ze twój argument wskazuje tylko na to ze pis ma słaba opozycje z czym sie zgadzam. Jednak twoj argument wogóle nie wyjasnia dlaczego skoro jest tak dobrze to wprowadzac dodatkowe podatki. Twoja opowiedzz jednak swiadczy ze wolisz niezastanawiac sie skad to sie bierze wiec to raczej ty mozesz miecproblem z dysonansem nie jabo to twoi milusinscy mówia ze jest dobrze ale ze jednak podatki trzeba wprowadzac).A co do argumentu
Ale jednak - manipulacji TVP nie przebija


@kamil-kryszkiewicz: Przecież TVN robi znacznie lepsze manipulacje. W TVP mamy tak oczywistą bezczelną i groteskową propagandę że każdy się zorientuje w ich manipulacjach.
Żałosne odzywki


@MattJedi: Nie jojcz tylko napisz coś konkretnego w temacie a nie tylko:

żałosne

stronnicze

niezgodne z prawdą


Ten wpis jest tak celny, że próbujecie zbyć go tylko przez "ad hominem" (uchodźcy, lewaki, makrela, Soros one!one!!!) i "ad personam" (TVN kłamie, a nawet jak nie mamy na to uzasadnienia to i tak kłamie, bo to TVN)

@ultra:
A odniesiesz się do tematu, czy tylko anegdoty o islamistach w TVN,
@fagot: ptysiu mam ważniejsze sprawy, na głowie. Powiedziałem co myślę i tyle w temacie :). Ale widzę że ty marnujesz swoje życie na wypisywanie tony zbędnych komentarzy. W żaden sposób nie porwałeś mnie rozmową i argumentami, musisz zrozumieć że ja sie z tobą nie kłócę ale przedstawiłem jedynie mój pogląd i nie oczekuje że będziesz wpajał mi swój ani nie oczekuje że przyjmiesz mój pogląd. Trzymaj się.
Tak, oczywiście że TVN jest stronniczy. Ale jeśli nie widzicie różnicy pomiędzy stronniczością, a obrzydliwą manipulacją i propagandą, to nie ma dla Was ratunku.


Co to w ogóle za retoryka? Stronniczość to właśnie obrzydliwa manipulacja i propaganda i nie ma w tym różnicy - wszystkie stacje produkują to samo gówno, bez różnicy z której strony barykady.
@MattJedi:

Ale co tu jest politycznego panie wcale-nie-trollu? Wpis jest o stacjach telewizyjnych, a nie o polityce.
No ale syndrom oblężonej twierdzy zbyt motzno, zatem trzeba znaleźć wrogów, kogoś obwinić, a innego nazwać płatnym trollem.
@kolluk: Nazywam rzeczy po imieniu, płatny trollu. I przestań za mną łazić po całym tym portalu. Boże, co jest z Tobą nie tak? Wypok sirius biznez motzno, inaczej niż szeklami/kopiejkami Twojego zachowania wyjaśnić się nie da.

@terion:

napisz coś konkretnego w temacie

Mogę, pytanie brzmi co Ty napisałeś konkretnego. Nawet nie zadałeś mi konkretnego pytania co ode mnie chciałbyś usłyszeć.

próbujecie

Przepraszam, co? Jakie "my"? Mam rozumieć że piszesz do
@MattJedi:

Nazywam rzeczy po imieniu


Czyli wyssysasz z palca.

I przestań za mną łazić po całym tym portalu. Boże, co jest z Tobą nie tak? Wypok sirius biznez motzno, inaczej niż szeklami/kopiejkami Twojego zachowania wyjaśnić się nie da.


Syndrom oblężonej twierdzy jeszcze motzniej. Ty myślisz, że jakis specjalny jesteś, żebym za tobą łaził? Widzę twój kretyński komentarz pomiędzy wszystkimi komentarzami jakimi tutaj czytam i odpowiadam.
Ale to ci już tłumaczyłem, ale
jeśli nie widzicie różnicy pomiędzy stronniczością, a obrzydliwą manipulacją i propagandą


@jamtojest: widzimy i to nas #!$%@?, ponieważ miałem nadzieję, że będą się starać być rzetelną stacją, a wypadają dużo gorzej od TVN