Wpis z mikrobloga

1. poszukuję kół do mojej #szosa. większych wymagań nie mam, choć bębenek może grać, chyba się nie obrażę ( ͡° ͜ʖ ͡°) doświadczenia w jeździe na innych kołach niż stockowe z mojego scotta nie mam, także fajnie by się było pozytywnie zaskoczyć i jeździć z satysfakcją że te pieniądze nie poszły na marne. cena = 1000zł (do 1500). myślałem o chińskim karbonie i nadal nie wykluczam. stożki są fajne.

2. aktualnie posiadam napęd ze starszą tiagrą (10rz.), lecz myślałem na wymianą na 105 5800, głównie ze względu na 11 przełożeń, i pytanie czy po prostu wymienić podzespoły w mojej tiagrze czy na nowe czy płacić 1600~ za 105.
#rower
dzięki za pomoc:-)
  • 19
@Talarkowy: zajechany na amen to nie jest, ale po ostatnim jeździe w pełnym deszczu coś w suporcie jest nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) piastom też się troche dostało. po drugie kwestia czasu kiedy nadejdzie jego kres, a zaczyna się robić coraz głośniejszy (+7k)
@piteerowsky: wkład supportu to 50zł, kaseta jak zajechana z łańcuchem 250zł. Też uważam, że szkoda 1600 na nowy osprzęt jak niewiele to da. Lepiej odkładać na nowy rower :-) A dobre koła to swoją drogą. Piasty można przeserwisować i będą żyć. Trzeba tam mieć tylko nieco cierpliwości do tych kuleczek i klucze odpowiednie (co wyjdzie tyle ile usługa w dobrym warsztacie)
@trace_error: ja bym napęd od razu w całości wymienił, i tak mi posłużył i może jeszcze posłuży. (wszystko nowe wyszło ~500, + suport. najbardziej mi zależało na tym jednym przełożeniu, lecz chyba wolałbym to zalepić większą korbą lub mniejszą kasetą. no i koła, te założę od razu po zakupie ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam jak coś że szukam pod bębenek 10s
@piteerowsky: Ja mam co prawda napęd 9-rzędowy, ale w zeszłym roku też mi chodziła po głowie wymiana na x11 i moi 'serwisanci' wybili mi to z głowy - jednym prostym pytaniem (ʘʘ) - czy brakuje Ci przełożeń ?

Odpowiedziałem - nie... więc grzecznie poprosili aby kasę przeznaczyć na alkohol ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡
@trace_error: @piteerowsky: przy ściganiu sie, właśnie ta jedna koronka w środku może zrobić rożnicę, bo np na jednej może być za miekko a na innej przełożenie może być za twarde. I wtedy ta dodatkowa koronka w środku z x11 może faktycznie zrobić rożnice ;)
@piteerowsky: po 7 tys km korba nawet nie wyszła z okresu dzieciństwa ...... wymieniasz kasetę i łańcuch..... i szosa jak nowa będzie (No chyba ze te 7 tys km przejechałes na jednym łańcuchu....) a co do kół to maviki lub fulcrumu z gotowych zestawów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja polecam najtańsze maviki jak ma to służyć do katowania treningami jak coś więcej to dwa komplety .... do