Wpis z mikrobloga

No i jazda na #rower w tym sezonie dobiegła końca, chwila nieuwagi i mocna gleba, obojczyk w drobny mak. Jestem już po operacji na szczęście nic więcej mi się nie stało. Teraz tylko czekać...
Uważajcie na siebie, rower to świetna rozrywka dostarcza masy emocji ale bywa bardzo niebezpiecznie, a jeśli ktoś nie ma jeszcze kasku bo wydaje mu się zbędny to zachęcam do głębokich przemyśleń w tym temacie. Pozdrawiam wszystkich rowerzystów
#gorzkiezale
Pobierz
źródło: comment_akXKLakRdVHz8w5ZNKvlLCk3a6ezyuox.jpg
  • 66
a droga na zdjęciu wygląda raczej niewinnie :(


@Azai: I to jest bardzo często przyczyną. Na trudnym odcinku się koncentrujesz i myślisz tylko nad przejazdem, a na takim niczym możesz być już myślami w domu, zastanawiać się co zjesz, bo zgłodniałeś.
@WILI7777: Ale mnie wkurza takie pieprzenie o kasku. Równie dobrze powinieneś jeździć w takim kasku podczas podróży samochodem - identyczna przyjemność oraz prawdopodobieństwo, że Cię uratuje. Wiesz że dawniej profesjonalni kolarze nie nosili kasków podczas zawodów? Wiesz czemu zaczęli? Bo Andrey Kivilev się wywalił i umarł. Było to w 2003 roku. Czyli teraz kolarze powinni być prawie nieśmiertelni, tak? To policz sobie ile osób zginęło (w kaskach) od wypadku Andreya: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cyclists_with_a_cycling_related_death
Wracaj do zdrowia
Mi wczoraj typ przywalil jak jechałem na zielonym po sciezce a on miał strzałkę w prawo i podobno mnie nie zauważył. A kask kupiłem dopiero teraz
Kask rowerowy wprowadza złudne poczucie bezpieczeństwa.


@mkrszak: Też jeździsz powoli i ostrożnie jak @lavinka? No to sobie wyobraź, że niektórzy jeżdżą trochę szybciej, trochę dynamiczniej, w trochę trudniejszym terenie.

Równie dobrze powinieneś jeździć w takim kasku podczas podróży samochodem - identyczna przyjemność oraz prawdopodobieństwo, że Cię uratuje.

Powinieneś. Chociaż u ciebie chyba nie ma co chronić.
Pobierz
źródło: comment_5I459aOafcj3GTE61wWrO5mgFRUAlDuX.jpg
@LesneRuchadlo: No widzisz, tak powinni wyglądać wszyscy kierowcy, w każdym aucie. To co, wprowadzamy obowiązek posiadania kasków? Oczywiście rowerowe też powinny wyglądać tak, jak na zdjęciu. Każdy inny to zabawka dla dzieci chroniąca przed siniakiem, ale nie przed poważnym urazem. Sam się zaorałeś.
@WILI7777: złamanie w kilku miejscach? ja pięć tygodni temu wyglebiłem na szosie i też złamałem obojczyk. Bez gipsu, bez operacji, jedynie opatrunek, a później stabilizator ósemkowy. W przyszłym tygodniu idę sprawdzić czy się pozrastałem ;)
@Kotel_: do "głównej" doszedłem trzymając złamaną rękę, rower prowadził szwagier, drugi wezwany wcześniej był już w drodze na miejsce i prosto do szpitala