Wpis z mikrobloga

@a4z4a4: co to ma wspólnego z "a za peło"? pozatym muszę Ci zadać pytanie: cena paliwa stanowi 5% ceny końcowej produktu. Ile wzrośnie cena produktu, jeżeli cena paliwa wzrośnie o 5%?
  • Odpowiedz
Powyżej - swoje wysrywy wrzucajcie gdzie indziej. Ja oczekuje merytorycznych wpisów. To było do skasowanych wpisów neuropków. Jeden z nich to "a za peło". Czyli bzdura bo wyrażnie podałem takze marze PKN Orlen już za rządów PIS-u.
  • Odpowiedz
@Thorkill: #!$%@? marżę, chwal się rekordowymi zyskami, przegłosuj nowy podatek w paliwie. To musi być zarzutka, żeby ciemny lud nie zwrócił uwagi na zmiany w sądownictwie

Za platfusuów tak nie ruchali. Stonoga - prorok
  • Odpowiedz
Za platfusuów tak nie ruchali. Stonoga - prorok


@brmstufldigart: No jak nie ja tak. Jak wół masz 2015 - 8,28 dolara za baryłkę. Rekordowa w historii PKN Orlen marza. To są twarde dane, tu już nie ma miejsca na publicystyczne #!$%@?.
  • Odpowiedz
ciemny lud nie zwrócił uwagi na zmiany w sądownictwie


@brmstufldigart: nie zwrócił po 89. A może nie było zmiany? hmm

ale co to niby ma do rzeczy?


@a4z4a4: popularnym argumentem jest jak to wszystko zdrożeje i armageddon będzie, a to nie prawda.
  • Odpowiedz
@MKULTRA: naprawde to teraz jestes wrecz bezczelny. Wprost zadales pytanie bezposrednio do mnie ("musz ci zadac pytanie"), a teraz twierdzisz, ze to tak hehe ogolnie o sprawie. Spadaj na czarna nedzny trolliku.
  • Odpowiedz
@Thorkill: wykres. zobacz na ceny ropy. tylko idiota nie zarobiłby na takim spadku. Pamiętasz ropę po 100usd w 2014? pamiętasz ropę po 40 w 2015?

Ciekawe, co się dzieje w 2017? średnio 50 dolców, gigantycznych wahań nie ma, a 7% marży jest. No ale jak suweren przyzwyczaił się do ON za 4 z groszami, to zapomina o potężnej siódemce w dupie
  • Odpowiedz
Ale te 8$ za baryłkę to właśnie ok 20gr/litr w 2015 roku.


@AdamES: Dokładnie, mamy więc następujące zmienne które wpływają na cenę paliwa na stacji. W kolejności od najważniejszej:
1. Cena na rynkach światowych;
2. Kurs dolara wobec złotego;
3. Opłaty
  • Odpowiedz