Wpis z mikrobloga

Myślicie, że to bal przebierańców? Kabaret?
Nie! to fotografia z planu zdjęciowego nowego serialu produkcji TVP, "Korona Królów". Serial ma opowiadać o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego. Jest jednym z flagowych pomysłów Jacka Kurskiego. Nie wiadomo jeszcze, ile odcinków będzie liczyć "Korona królów" ani kiedy trafi do emisji.

#tvpis #bekazpisu #dobrazmiana #neuropa #4konserwy #kultura #seriale
slodki_jezu - Myślicie, że to bal przebierańców? Kabaret? 
Nie! to fotografia z plan...

źródło: comment_1xNKmpuSJRq0fd3baROM2v7KTUiUnqem.jpg

Pobierz
  • 97
@slodki_jezu: a najgorsze jest to, że ludziom "prostszym" (nie chcę nikogo obrażać), którzy kilka razy do roku oglądają powtórki Czterech Pancernych, czy Czarnych Chmur, a nie widzieli żadnej aktualnej dobrej produkcji historycznej (Tudorowie, Borgiowie, Rzym, niech będzie i Gra o Tron, Korona...), ten serial i tak się spodoba. Co by nie było, to ludzie w większości będą zadowoleni.

A całą produkcję i podejście do niej najlepiej opisał Kurski, mówiąc, że jak
@footix: ciekawe. Koszty kostiumów (o ile nie masz setek statystów) zdają się nie być dużym problemem. Masz jakiś artykuł na ten temat? Ja znalazłem tylko jeden o kreatywnym reużywaniu strojów, ale żadnych konkretów poza "budżet na kostiumy jest olbrzymi".
Sprostowanie: Maria Ciunelis jest pomysłodawczynią serialu historycznego "Korona Królowej", w I połowie 2017 roku rozpoczęły się prace nad serialem historycznym jednak w wyniku nieporozumień miedzy Marią Ciunelis a TVP scenarzystka zrezygnowała ze współpracy, nazwa serialu została zmieniona na "Korona Królów" i główną scenarzystką stała się Ilona Łebkowska (znana głównie z telenoweli typu "M jak Miłość). Obecny kształt serialu w niczym nie przypomina pierwotnych założeń i Maria Ciunelis nie ma z nim nic