Wpis z mikrobloga

Tak a propos zapinania pasów.

Mam ciotkę, która nigdy nie zapina pasów. Na dodatek zawsze siada z tyłu za kierowcą. Nie ruszam autem dopóki nie zapnie pasów. Oczywiście nie zapina i zaczyna się burzyć, że to jej sprawa czy zapina, czy nie. Ja nadal nie ruszam co raz bardziej zaczyna się burzyć aż wujek się za nią wstawia i wszyscy do mnie, żebym jechał. "Nic się nie stanie", "To tylko kilka kilometrów". Pojechałem zły. Sytuacja powtórzyła się 2-3 razy.

Postanowiłem więc, że nie będę jej woził. Wczoraj żona powiedziała, że wujek (mimo, że to rodzina od mojej strony) dzwonił do niej, żebyśmy ich podwieźli na imieniny (na które też jedziemy), bo chcą wypić. Żona się zgodziła. Ja jej powiedziałem, że nie chcę być kierowcą z powodu ciotki. Inba na całego, że robię problemy z durnych powodów. Wieczór zmarnowany.

Mirki, co robić??
Co robić z pasażerami, którzy nie chcą zapisać pasów?
Chcę dobrze... Jak to rozegrać, żeby nie być tym złym?

#gorzkiezale
  • 297
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@av18: jeżeli Ty jako kierowca zapniesz pasy, a osoba za tobą siedząca ich nie zapnie to przy wypadku to ciotka swoim parchatym ryjem rozwali Ci głowę swoją czaszką. jak im nie pasuje to niech spierdzielają do złotówy na taxi
  • Odpowiedz
@av18: Wystarczy postawić ultimatum przed faktem.

Czyli podwiozę pod warunkiem że pasy będą zapięte, jeśli nie to taksówki i autobusy kursują.

Teraz tylko kwestia tego czy zaryzykujesz i będziesz wytrwały kosztem obrażenia się żony i rodzinki.
  • Odpowiedz
@av18: po to sa pasy by je zapinac, jak sie nie podoba to do autobusu lub rower. powiedz jej ze nie chodzi tylko o jej zycie ale tez innych pokaz jej filmy z kampani TV „Zapnij pasy. Włącz myślenie"
  • Odpowiedz
@Antocyjan: Ta, 4 punkty karne też weźmie na siebie? Zresztą, to świetny pomysł, żeby w samochodzie jechało cielsko, które w razie wypadku p--------e w Ciebie z siłą do 3 ton.
  • Odpowiedz
@av18: Tak jak plusowane komentarze.

Twoje auto. Twoje zasady. Jak się cioci coś nie podoba, tu są drzwi, a tam przystanek. Koniec tematu.

Wieczór zmarnowany.

Serio? Taką pierdołą się przejmować? Życzę w życiu tylko takich problemów :)
  • Odpowiedz
@av18: Pokaż film policyjny z wypadków, który pokazuje się kierowcom na szkoleniu za punkty. Było kiedyś na głównej, są tam ofiary pasów a raczej ich nie zapięcia. Ciotka jadąc za Tobą zabije ciebie, sama jak będzie pijana to przeżyje.
  • Odpowiedz
  • 1
@av18 powiedz jej, że pojedziesz ale jak was dupnie policja to płaci oba mandaty, po czym sam się p--------l na 997( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@av18: Tak a propos zapinania pasów.

Kiedyś jeszcze w gimbazie był taki Michał co zawsze był przygotowany na lekcje, zawsze miał zadania domowe, dobrze się uczył itp. Pewnego dnia pojechałem na rower i koło Biedronki jak chciałem przejechać na drugą stronę ulicy(jechałem po ścieżce rowerowej przy chodniku) patrzę na prawo- nic nie jedzie, na lewo też no to jadę, a że światło miałem zielone to niczego się nie bałem i
  • Odpowiedz
@av18: identyczną sytuacje miałem, ze swoimi rodzicami. Mimo, że kiedyś mieliśmy wypadek gdzie tata z powodu obrażeń klatki piersiowej był na prawie rocznym zwolnieniu, a mama rozbiła głową szybę nadal nie chcieli zapinać pasów, ale z czasem gdy zacząłem im wytykać, że to syn im musi zwracać uwagę na takie rzeczy to powinno być im wstyd, plus do tego kilka gwałtownych hamowań i jakoś się zmusili do tego nawyku (
  • Odpowiedz
@av18 pójdziesz na policję, niech Cię skontrolować zechcą w danym miejscu o danej godzinie,z chęcią mandat wystawią, wręcz Go swojej ciotce i tyle. Runda druga przyhamuj.
  • Odpowiedz
@av18 zrób tak jak ja.
Szwagierka tez nie chciała zapinać do czasu az ruszyłem i po chwili dość mocno przyhamowałem aż wbiła nos w fotel. Powiedziałem do niej żeby zobaczyła co się dzieje przy tak małej prędkości. Od teraz zapina zawsze.
I powiedz głupiej ciotce, że nie jest to jej sprawa, bo w razie wypadku będzie latać po samochodzie jak szmata i was wszystkich pozabija
  • Odpowiedz
@av18 Mirku, a wez rusz na pelnej p-----e i od razu przyhamuj tak zeby glupie babsko lbem przywalilo to moze cos dotrze, ze jak bedzie wypadek to moze nie tylko sobie, ale i innym pasazerom krzywde zrobic...
  • Odpowiedz