Wpis z mikrobloga

Tak a propos zapinania pasów.

Mam ciotkę, która nigdy nie zapina pasów. Na dodatek zawsze siada z tyłu za kierowcą. Nie ruszam autem dopóki nie zapnie pasów. Oczywiście nie zapina i zaczyna się burzyć, że to jej sprawa czy zapina, czy nie. Ja nadal nie ruszam co raz bardziej zaczyna się burzyć aż wujek się za nią wstawia i wszyscy do mnie, żebym jechał. "Nic się nie stanie", "To tylko kilka kilometrów". Pojechałem zły. Sytuacja powtórzyła się 2-3 razy.

Postanowiłem więc, że nie będę jej woził. Wczoraj żona powiedziała, że wujek (mimo, że to rodzina od mojej strony) dzwonił do niej, żebyśmy ich podwieźli na imieniny (na które też jedziemy), bo chcą wypić. Żona się zgodziła. Ja jej powiedziałem, że nie chcę być kierowcą z powodu ciotki. Inba na całego, że robię problemy z durnych powodów. Wieczór zmarnowany.

Mirki, co robić??
Co robić z pasażerami, którzy nie chcą zapisać pasów?
Chcę dobrze... Jak to rozegrać, żeby nie być tym złym?

#gorzkiezale
  • 297
@av18 moja mamuśka nigdy nie chciała zapinac. Jedziesz 15 na godzinę i dajesz w #!$%@? po hamulcach. Moja mamuśka siedząc na środku w ten sposób prawie się znalazła na galce zmiany biegów. Od tamtej pory zawsze zapina pasy bez dyskusji
"Niezauwaz" czegos i ostro zahamuj. Mysle ze szybka lekcja bedzie skuteczna.


@YoshiTurboMaster: potwierdzam, ostatnio wracałem ze znajomymi i jeden kumpel co siedział z tyłu też że on nie zapnie bo przecież chyba nie zamierzam mieć wypadku... Było już ciemno więc korzystając z okazji że droga była pusta przyhamowałem że niby sarna mi wyskoczyła. Po kilku mitach usłyszałem przygłuszone kliknięcie od pasów
@av18 jestem z branzy, moge wyslac foto.
2 fakty o ktorych ludzie czesto nie wiedza:

Pasazer nie zapiety czesto w przypadku dzwona robi wiecej szkody innym zapietym.

Kobieta w ciazy dostaje od lekarza.papier.ze nie musi zapinac pasow! Taki #!$%@?, robilismy.oficjalne testy w centrali niemieckiej.
Najlepiej gdy kobieta w ciazy ma zapiety pas dokladnie na srodku brzucha. Tam tkanka jest najbardziej elastyczna I statystycznie dziecko oraz matka jest najbardziej bezpieczne.
Mirki, co robić??

Co robić z pasażerami, którzy nie chcą zapisać pasów?


@av18: Ja zawszę tłumaczę takiemu delikwentowi że to nie o jego bezpieczeństwo chodzi, tylko o moje. Nie chcę być zmiażdżony przez pasażera w razie wypadku.
@av18: Umów się ze znajomym, że on "wtargnie" jedną nogą na pasy jak będziesz blisko a ty mocno po heblach, on oczywiście szybko się odsunie. Taka lekcja wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@av18: zgódź się ich podwieść, ale nie ruszaj dopóki wszyscy nie zapną pasów. Będzie inba ale nie odpuszczaj, twój samochód twoie zasady. Ciotka będzie chciała dojechać na imprezę także w końcu pęknie. Swoją drogą jaką trzeba być głupią starą raszplą żeby robić problemy z zapiecia pasa, zamiast poświęcić 3 sekundy na zapięcie pasa, woli robić pół godzinną awanturę.
@av18: wytłumacz po prostu że jej życie Cię nie obchodzi. Dla Ciebie ważne jest życie twoje i twojej żony. Jeżeli ona nie zapina pasów to stwarza olbrzymie zagrożenie dla waszej dwójki w momencie nagłego wytracenia prędkości.
Pozdrawiam