Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem jak rozwiązać swój problem. Zacznę szczerze, ale moim problemem jest to że jestem głupia. Od dziecka zawsze miałam problemy z nauką. Rodzice nie zwracali na to uwagę. Mieli pretensję, że źle się uczę ale nikt mi nie pomagał. Musiałam uczyć się sama co nie zawsze wychodziło mi na dobre. zazwyczaj nigdy. O ile w podstawówce zdarzało mi się dostać dobre oceny to od gimnazjum o liceum miałam same dwójki i trójki. Nie miałam nigdy kogo poprosić o pomoc bo byłam typem odludka. Czasami nawet nie miałam kogo spytać o pracę domową gdy mnie nie było w szkole. Miałam zawsze problem z czytaniem. Nie rozumiałam tego co czytam. Długo czasu zajmowało mi przyswojenie wiersza, albo zapamiętanie o czym był dany tekst. Nie umiem tego wytłumaczyć, chyba się urodziłam mniej inteligentna. Nigdy nie miałam zainteresowań, pasji, nawet marzeń. To może się wam wydawać błahe, ale boje się o swoją przyszłość. Człowiek głupi, prosty, niewykształcony ma nieciekawą przyszłość. Smuci mnie to i przeraża co może mnie spotkać. Co byście zrobili na moim miejscu? Wstydzę się tego jaka jestem i jakim byłam dzieckiem.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Inboxie: r-----------ą mnie takie odpowiedzi, no faktycznie może warto wejść w głąb swoich uczuć i poznać siebie, ale ja bym jednak wolał iść prywatnie do psychiatry po dobrą receptę, ogarnąć się i zacząć się uczyć żeby nie o----ć sobie edukacji i krótko po tym reszty życia, ale co ja tam wiem. Zawsze możesz poznawać siebie i rysować kwiatki kredą
  • Odpowiedz
A może to jakiś problem natury neurologicznej ? Słaba pamięć krótkotrwała niekoniecznie musi wynikać z niskiej samooceny. Polecałabym wizytę u psychologa, który dysponuje odpowiednimi metodami badawczymi, którymi wstępnie może sprawdzić czy problem jest natury psychologicznej (emocjonalnej) czy biologicznej. I pomoże Ci podjąć dalsze kroki. Inteligencja to nie tylko to, czego się uczymy w szkole, a oceny w bardzo małym stopniu określają jej poziom.
Takie "objawy", jakie opisujesz mogą znaleźć źródło np. w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacznę od tego, że też uważam siebie za głupszego. Popełniam mnóstwo nielogicznych błędów, nawet w czynnościach z którymi powinienem być już obeznany, fatalny ze mnie strateg, bardzo wybiórczo kojarzę fakty, no i ogólnie patrząc na to ile ważnych decyzji w życiu s----------m. Niestety nie znalazłem rozwiązania problemu. Bardzo pomogło mi jednak zapamiętywanie snów. Po przebudzeniu leż 15-30 minut i wytęż pamięć, w notesiku leżącym przy łóźku zapisz wszystko co
  • Odpowiedz
Jeśli dobrze się p--------z, to nie problem. Większość normalnych mężczyzn (nie mowię o wykopkach, którzy uważają ze kobieta powinna mieć jakieś m "hobby" (tzn. s----------e), to zaakceptuje.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro tak piszesz to pewnie tak jest
nie słuchaj p---------a że przyzwoicie napisałaś 5 linijek tekstu więc nie jesteś głupia, piszący to nie spędzili z tobą minuty a ty kilkanaście/kilkadziesiąt lat, ponadto osoby które wyciągają takie wnioski to pewnie jakieś polonistyczne pacany co rozpisują elaboraty nt np czerwonego nieba w jakimś wierszu a w rzeczywistości jakiemuś typowi się nudziło, wyjrzał za okno i akurat takie było więc to tego
  • Odpowiedz
WiedźmińskiCielak: Mam podobny problem i w sumie już sam nie wiem co sądzić. Wydaje mi się ,że jedynym sposobem jest podrasowanie mózgu jakimiś suplementami. Spróbuj może tak : miłorząb japoński, muira puama, b-complex obowiązkowo z b12, acetyl-l-karnityna, jabłczan magnezu i ewentualnie noopept, ale to większy kaliber i nie wypada mi polecać.
Zacznij od b-complex, mi bardzo pomogło bo najwyraźniej miałem braki. Muira puama ma efekt uboczny w postaci zwiększonego popędu seksualnego i podobno ma również działanie antydepresyjne.
W sumie dodałbym jeszcze taki suplement jak logiq czyli gotu kola i brahmi. No i tran nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli jadasz mało ryb. Ze standardowych, ogólnodostępnych produktów podobno gorzka czekolada i orzechy ogółem mają pozytywny wpływ na umysł.
Swoją drogą jeżeli chodzi o zwiększenie zdolności intelektualnych to nieoceniona jest nauka języków obcych, ale i gra na jakimś instrumencie(osobiście jestem fanem klawiszy, uczę się grać) plus jakieś czynności typowo zręcznościowe- żonglowanie czy granie w tenisa stołowego. Poleciłbym też taką aplikację jak mensa academy, jedna z najlepszych do ćwiczenia umysłu.
Powodzenia i trzymam kciuki!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli to nie jest bait, to nie masz się czym przejmować. Jest mnóstwo ludzi, którym nauka nie szła i są szczęśliwi. Jest mnóstwo zawodów w których nie trzeba być orłem w nauce. Lęk o przyszłość z powodu słabych wyników w nauce jest kompletnie bez sensu, bo jest wiele przyzwoicie płatnych zawodów w których używa się głownie rąk, a nie głowę.
  • Odpowiedz