Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem jak rozwiązać swój problem. Zacznę szczerze, ale moim problemem jest to że jestem głupia. Od dziecka zawsze miałam problemy z nauką. Rodzice nie zwracali na to uwagę. Mieli pretensję, że źle się uczę ale nikt mi nie pomagał. Musiałam uczyć się sama co nie zawsze wychodziło mi na dobre. zazwyczaj nigdy. O ile w podstawówce zdarzało mi się dostać dobre oceny to od gimnazjum o liceum miałam same dwójki i trójki. Nie miałam nigdy kogo poprosić o pomoc bo byłam typem odludka. Czasami nawet nie miałam kogo spytać o pracę domową gdy mnie nie było w szkole. Miałam zawsze problem z czytaniem. Nie rozumiałam tego co czytam. Długo czasu zajmowało mi przyswojenie wiersza, albo zapamiętanie o czym był dany tekst. Nie umiem tego wytłumaczyć, chyba się urodziłam mniej inteligentna. Nigdy nie miałam zainteresowań, pasji, nawet marzeń. To może się wam wydawać błahe, ale boje się o swoją przyszłość. Człowiek głupi, prosty, niewykształcony ma nieciekawą przyszłość. Smuci mnie to i przeraża co może mnie spotkać. Co byście zrobili na moim miejscu? Wstydzę się tego jaka jestem i jakim byłam dzieckiem.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 59
NiepełnosprawnyMenel: Zastanów się dlaczego tak się dzieje?
Może nie potrafisz się skupić?
To nie jest tak, że ktoś jest głupi albo nie. Są ludzie, którym się chce albo nie.
Nauka wymaga wysiłku tak jak trening na siłowni.
Co więcej. Mózg może się rozwijać i chociaż intensywny rozwój trwa do 15-16 roku życia to cały czas jego struktury mogą się przebudowywać.
Więc zamiast się przejmować zacznij robić coś co wymaga wysiłku umysłowego
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jesteś głupia. Nie każdy ma to szczęście "znaleźć się w tym świecie". Nie chodzi o dzisiejsze czasy - ale by odnaleźć siebie w tym wszystkim i czuć. Tak po prostu. A może właśnie jesteś tą jedną z niewielu, co dostała ten dar nie przywdziewania maski i szukania naturalnego szczęścia? Takiego prawdziwego, naturalnego szczęścia. To, że myślisz o tym, masz świadomość tego i próbujesz coś z tym zrobić (tak, taki
@AnonimoweMirkoWyznania masz problemy z koncentracją? Na jak długo potrafisz skupić uwagę?
Też o sobie myślałam ze jestem kretynem - okazalo się, że to adhd. Moze warto szukać przyczyny w takim kierunku? Jak znajdziesz przyczyne, łatwiej będzie Ci dobrac metodę by z tym walczyć.
@Inboxie: Przecież dzisiaj każdy wypowiada się składnie, o ile chce. To żaden wyczyn. To, że 90% postów w internecie nie jest pisane z zachowaniem rozumu i godności człowieka, nie oznacza, że autor nie potrafi napisać składnie. Jak mu zależy, to potrafi, zapewniam Cię.