Wpis z mikrobloga

Niby trochę racja, ale z drugiej strony trochę kisnę z gościa... Kiedyś przewinął się przez moją okolicę i szukał tylko FTF-ów. Nawet pominął skrzynkę odległą od jednego FTF-a o jakieś 150 metrów, tylko dlatego, że tam już był tylko STF.
Do dzisiaj czekam na uzupełnienie logów, bo większość to "ciąg dalszy wpisu nastąpi". Gość na ponad 800 znalezień nie zalogował ani jednego nieznalezienia! Za to chętnie reaktywuje nieznalezionych FTF-ów, choć często okazuje się, że jednak oryginalne skrzynki były na miejscu. W ogóle jakiś maniak FTF-ów, bo ma ich prawie 4/10.
Akurat w tamtym jedna z moich skrzynek czekała na FTF-a i głowę sobie dam uciąć, że szukał, ale nie znalazł, bo jest dość sprytnie "schowana" (w rzeczywistości jest na widoku( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ciekawe, czy gdybym zanurkował tam gdzieś w żywopłot, to nie znalazłbym reaktywacji?( ͡° ͜ʖ ͡°)

taki folklor #opencaching ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jakie jest Wasze zdanie nt. reaktywacji? Moim zdaniem jak właściciel jest aktywny, to nie należy robić reaktywacji, chyba że jest uzgodniona, czy oczekiwana. Jak jest nieaktywny to lepiej zgłosić, żeby była niedostępna, bo cóż z tego, że ktoś reaktywuje, ale np. zmieni nieco lokalizację, rozmiar, itp., a to wszystko nie zostanie uwzględnione w opisie i parametrach?
Pobierz brachistochrona - Niby trochę racja, ale z drugiej strony trochę kisnę z gościa... Ki...
źródło: comment_kJCmZ7BtejXjLfwRruCmnOLwEUWPkWgO.jpg
  • 7
@brachistochrona: często właściciele są aktywny, ale nie mają czasu, lub nie po drodzę. Ale warto wtedy dać znać na prywatnej. A doświadczeniem nauczony, żeby nie robić serwisów w Poznaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°). A co do FTF moje ubiegłoroczne patrole nocne opierały się na samych FTF, zobacz na profilu nawet :D
często właściciele są aktywny, ale nie mają czasu, lub nie po drodzę


@Szrlh: ale kurde, tak trudno wtedy
- przełączyć na niedostępną czasowo
- napisać w logu, że prosisz o reaktywację
?

Co do FTF-ów lokalne wyścigi po nowe skrzynki, to nie to samo co wyprawa w Polskę tylko po FTF-y i reaktywowanie w razie nieznalezienia:)
@brachistochrona: Jak dla mnie reaktywacja tylko po konsultacji z właścicielem. Jak właściciel się nie odzywa, to trzeba napisać wiadomość do reviewera na dany region, żeby zablokował skrytkę i po archiwizacji ewentualnie można założyć nową. Najlepiej jednak, żeby właściciel sam reaktywował, bo nawet z konsultacjami może być różnie. Wiem ze swojego przykładu.

Miałem kiedyś skrytkę, którą nie każdy mógł znaleźć. W końcu ktoś napisał do mnie, że znalazł ją kiedyś, a teraz
@brachistochrona: Rak. Co chwila mi ktoś eppendorfką reaktywuje skrzynkę, która jest, tylko dobrze schowana. Jak się wkurzę, kasuję log. Są tacy, co otwarcie logują znalezienie pisząc, że nie znaleźli, ale takie rzeczy tylko na GC, między innymi dlatego wolę OC, jacyś więcej ogranięci ludzie się trafiają, choć w dużych miastach to w zasadzie wszystko jedno.
@Wykopaliskasz: @lavinka: te wątpliwe reaktywacje... Raz że zazwyczaj są gorszej jakości, a dwa to jeszcze mam przypuszczenie, że czasami są to fejkowe reaktywacje. Nie tak dawno ktoś "reaktywował" 2 skrzynki (w tym jedna moja), za kilka dni jestem na miejscu, a tam brak reaktywacji. W drugim miejscu także był ktoś inny i także nie znaleźli (tutaj jeszcze ciekawe, że "reakywacja" została umieszczona totalnie w innym miejscu (kilkaset metrów różnicy!)).
W okolicy Rybnik/Jastrzębie Zdrój jest seria polegająca TYLKO I WYŁĄCZNIE na tym, żeby zdobyć FTFa. Moim zdaniem nie jest to złe, fajnie jest czasem pościgać się trochę, ale to jest tylko dla statystyk (co zresztą owner DOKŁADNIE napisał w listingu). Co do reaktywacji - tylko za zgodą ownera, chyba że po prostu nie interesuje się keszem (długo nie aktywny lub nie odpowiada na emaile i logi z prośbą przeglądu). O reaktywacjach przed
Druga sprawa tak trochę #!$%@?ąc od FTFów to fakt, że pomimo że uwielbiam GC i w zasadzie teraz tylko tam keszuję, wkurza mnie fakt, że jak ktoś założy fajna skrzynkę (mówiąc fajną bardziej chodzi mi o kontent kesza niż o finalowy pojemnik), skrzynka zniknie i będzie miał status niekatywny, owner przestaje keszować a ktoś reaktywuje kesza, i są logi, że kesz jest na miejscu (ten reaktywowany) to i tak recenzent musi zarchiwizować.