Wpis z mikrobloga

Na #!$%@? mi dzieci?

Znacie sensowny powód by posiadać potomstwo?
Tak wiem szklanka wody, tyle że ten argument jest #!$%@? inwalidą bo w dzisiejszych czasach już mało kto zajmuje się niedołężnymi rodzicami. Najmuje się kogoś lub podrzuca do domu opieki i myślę że za 30-40 gdy statystycznie będę wyciągał kopyta ten biznes będzie jeszcze bardziej rozwinięty więc chyba lepiej przez lata gdy jeszcze pracuje produkcyjnie odłożyć więcej grosza na lepszy zakład lub opiekunkę z dużymi cyckami (by pompka lepiej pracowała) niż #!$%@?ć by "zapewnić lepszą przyszłość dzieciom"
Nikt nie odwiedzi mojego grobu? - szczerze? będzie mnie to #!$%@?ć bo nie będę żył
Komu przekażę majątek? - sprzedam #!$%@? bym mieć zajebistą opiekunkę, to moje pieniądze
Nic po sobie nie zostawię? - już pisałem że jak nie będę żyć to mnie to obchodzić nie będzie
Nikt mnie nie będzie odwiedzał? - będę wpuszczać do domu świadków Jehowy

Czemu o tym piszę? Bo się grubo zastanawiam widząc rówieśników, rodzinę i ludzi na około ile #!$%@? wysiłku kosztuje wychowanie gówniarza i po co to robić.

Przykład.
Czasem jeździmy z żoną w góry, przeważnie nie planujemy, jest pogoda to pakujemy walizki na dwa, trzy dni i w drogę. Zawsze wracam z naładowanymi bateriami i zwyczajnie szczęśliwy bo uwielbiam góry.
Ostatnio wzięliśmy siostrę żony z jej mężem i dwoma gównikami lvl 1 i 5, to była jakaś #!$%@? porażka. Sam wyjazd z domu (byliśmy umówieni na konkretną godzinę) przesunął się o 2h bo coś tam gówniaki. Po drodze mimo że raptem 300km i w większości po autostradzie robiliśmy cztery postoje bo karmienie, szczanie, sranie, rzyganie a na miejscu było tylko gorzej... Dużo by pisać, daruje sobie, pewnie każdy z was jest w stanie sobie to wyobrazić. Wróciłem #!$%@? i zmęczony a to nawet nie są moje gówniki!

I co kuźwa? Mam poświęcić najlepsze lata życia by wychować gówniarza bo przypadkiem na starość może mi się przydać? A on pewnie i tak odda mnie do domu starców, wynajmie opiekunkę lub w ogóle zapomni że ma starego

#!$%@?ć to!

#smierc #zycie #przemyslenia #dzieci #rodzina #rodzice #mymamy #500plus #gowniak #oswiadczenie
metrom - Na #!$%@? mi dzieci?

Znacie sensowny powód by posiadać potomstwo? 
Tak w...

źródło: comment_ew2jeSOIR7V3jTPYwAnapBhBnEkVZ4h1.jpg

Pobierz

Jest sens mieć gówniaka?

  • Tak, to super sprawa 35.9% (226)
  • Jebać to! 64.1% (403)

Oddanych głosów: 629

  • 64
  • Odpowiedz
@metrom: Nie każdy musi mieć dzieci, ale #!$%@? ci do tego, że ktoś je ma i to lubi? To, że ty jesteś niedorobiony genetycznie to zasadniczo twój problem. Zdrowa jednostka będzie się zawsze rozmnażać.
  • Odpowiedz
@metrom: Jeśli chodzi o mnie, to ja widzę tylko jeden powód do posiadania dziecka - ciekawość. Ciekawiłoby mnie, jak moje dziecko się rozwinie, jak uda mi się je wychować, co z niego wyrośnie. Lubię gry RPG i właśnie ten aspekt RPG wychowywania dziecka jako jedyny mnie obecnie interesuje (tzn. dziecka nie mam i szybko nie planuję, ale mówię hipotetycznie) - ja jako rodzic mam ogromny wpływ na jego poglądy czy umiejętności.
  • Odpowiedz
ale #!$%@? ci do tego, że ktoś je ma i to lubi?


@SillySweet: a czy ja kogoś za to neguję? czy napisałem coś takiego? #!$%@? wyłącz swój maciczy instynkt i przeczytaj jeszcze raz co napisałem
  • Odpowiedz
@metrom: no nie, wcale nie negujesz. Więc na co ten wpis? Nie chcesz mieć dzieci to nie miej. Co kogo obchodzą twoje wywody jak to bardzo nie opłaca się mieć dzieci. Musisz być bardzo niedojrzały emocjonalnie skoro sądzisz, że ktokolwiek robi sobie te dzieci "bo to się opłaca/nie opłaca". Dzieci się robi z jednego powodu - z miłości, kochasz kogoś tak bardzo, że chcesz być z nim/nią całe życie i dziecko
  • Odpowiedz
Mając dzieci masz większy kontakt z ludźmi, więcej spotkań


@SillySweet: więcej podróżuję i częściej spotykam się z ludźmi niż rówieśnicy z dziećmi

Chwalisz się znajomym nowszymi rzeczami - wszyscy mają to w dupie


Abo pęka im dupa bo każdy grosz pożera mały pasożyt i na nic ich nie stać. Mam się dziećmi chwalić? To jest dopiero żałosne jak niektóre "matki" potrafią godzinami się sprzeczać które dziecko zrobiło większą kupę.

Nie neguję
  • Odpowiedz
@metrom Twój biznes. Myślę, że nasz fizyczny byt nie ma większego sensu, jeśli nie przekażemy genów dalej. Życie "dla przyjemności" z samego życia wydaje mi się puste i płytkie. Chciałbym mieć dzieci i wychować je tak, by uczyniły świat lepszym miejscem.
  • Odpowiedz
więcej podróżuję i częściej spotykam się z ludźmi niż rówieśnicy z dziećmi


@metrom: i co z tego? To znajomości powierzchowne, nie tworzysz z tymi ludźmi stałych relacji

Abo pęka im dupa bo każdy grosz pożera mały pasożyt i na nic ich nie stać. Mam się dziećmi chwalić? To jest dopiero żałosne jak niektóre "matki" potrafią godzinami się sprzeczać które dziecko zrobiło większą kupę.


Dupa to pęka tylko takim osobom jak ty.
  • Odpowiedz
@metrom: A po co się z nią żeniłeś? Po co robiłeś bezsensowny papierek?
- nie chciej dzieci
- pakuj się w małżeństwo

Ja jestem konsekwentna i ani tego, ani tego nie chcę a z ciebie to taka trochę krzywa logika wypłynęła xD
  • Odpowiedz
@metrom: A potem wywlekaj brudy przed sądem by się uwolnić od osoby + alimenty bo "niższy poziom życia" bo do alimentów wcale nie są potrzebne dzieci xDDD
Z kogo głupek chyba z ciebie
  • Odpowiedz
- jest bezpieczniej. Złodzieje/mordercy/zadziorni chuligani rzadziej atakują osoby przemieszczające się w dużych grupach.


@SillySweet: nigdy nie zostałem okradziony, zamordowany, zgwałcony a dzieci nigdy nie miałem

Mając dzieci możesz bez skrępowania korzystać ze wszystkich dziecięcych rozrywek


może mam 31 lat i nie chcę korzystać z dziecięcych rozrywek?

Jak masz 3 dzieci i idą do pracy w wieku 18 lat, a mieszkają z tobą to możecie mieć razem do dyspozycji jakieś 8 tys.
  • Odpowiedz
@metrom: sam odbieram zaraz dziecko, w skrócie dlaczego się zdecydowałem : ambicja. Jak sobie pomyślę co mógłbym zrobić w życiu i w jakiej kolejności bym to uporządkował to dobre wychowanie dziecka wydaje mi się jednym z najtrudniejszych wyzwań jakim można podołać. Pewnie będę się cieszył jak w pracy wybudujemy coś fajnego i na tym dobrze zarobimy, czy jak sobie pojadę rowerem w jakieś fajne miejsce itd ale jak już mam w
  • Odpowiedz
@metrom wiele razy sam pytałem dlaczego ludzie chcą mieć dzieci i zawsze słyszę w odpowiedzi, że kiedyś zrozumiem, że to nie dojrzałe, że tak to w liceum się myśli.

A ja po prostu nie rozumiem, dlaczego miałbym olać swój system wartości, zmienić swój styl życia, bo"normalni"ludzie w moim wieku zaczynają płodzić dzieci... A #!$%@? mnie to, co robią inni, jak się dobrze bawią to świetnie, jak nie to przykro mi, ja tam
  • Odpowiedz