Wpis z mikrobloga

@robertx: Encorton to jest lek steroidowy chyba ? Czy ma weterynaryjny odpowiednik ?

Bo ten Forthyron to jest lek weterynaryjny, koszt terapii nim to 4 zł dziennie, pies musi go brać najprawdopodobniej do końca życia. Ludzki odpowiednik ( dokładnie ten sam lek ) kosztuje 30 gr dziennie, ale wet twierdzi, że nie może przepisać recepty na ludzki lek, jeśli istnieje weterynaryjny odpowiednik. Próbuję ustalić, czy jest sens atakować innych weterynarzy
@deptacz_gnoju: Zgadza się, natomiast dysproporcja w cenie leku weterynaryjnego a odpowiednika przeznaczonego dla ludzi jest w tym wypadku dla mnie niezrozumiała. Ten Forthyron to jest stosunkowo nowy lek, jeszcze niedawno nie było weterynaryjnego leku zawierającego syntetyczną lewotyroksynę i przepisywano Euthyrox / Eltroxin a teraz właściciele psów muszą płacić kilkanaście razy więcej za ten sam lek
@kyloe: primo: Forthyron jest na polskim rynku od jedenastu lat - twierdzenie, że jest stosunkowo nowy rozmija się z prawdą na szerokość pasa startowego lotniska międzynarodowego.
Secundo: tak to działa. Posiadanie psa to luksus, a nie obowiązek - nie stać cię na leki, to nie bierz zwierzaka.
Trio: zaproponuj producentowi obniżenie ceny do ełtyroksu, bo wtedy tyyyle więcej sprzeda, że mu się opłaci - ciekawe jak zareaguję ( ͡° ͜
@deptacz_gnoju: imho trochę nietrafiona ta argumentacja, nie jest kwestią czy mnie stać tylko czy mam ochotę przepłacać kilkanaście razy za to samo i nabijać kabzę Dechrze. Zgadzam się natomiast, że posiadanie psa to luksus ale wszystko trzeba robić z głową wliczając w to wydawanie pieniędzy - niezależnie na co kogo stać