Wpis z mikrobloga

Moja 10 letni corka jest na koloni zorganizowanej przez #harcerstwo .mam takie #pytanie .czy nauka modlitwy zuchowej to normalna sytuacja na takich wyjazdach?cala rodzina mocno ateistyczna i dzieciak nie chodzi jako jedyna w szkole na katolicyzm bo ciezko to nazwac lekcja #religia . Kiedy mala powiedziala ze nie bedzie sie uczyc modlitwy pani wychowawczyni z koloni jej powiedziala ze jak nie wiezy w boga to pojdzie do piekla. Corka jej odpowiedziala "prosze pani nasza rodzina wierzy w nauke" moja szkola :)mocno sie wrukwilem ale wiem po co z nia tak czesto rozmawialismy.tlumacze jej ze nie ma prawa smiac sie z dzieci ktore wierza w bajki i legendy wiec dzieciak jest w tym temacie tolerancyjny:) W poniedzialek wraca to bede z paniami mial rozmowe. Takich historii z religia i szkola mam juz duzo przez te kilka lat malej nauki. Jak to rozdzielic ze na jednej lekcji mowia ze bog stworzyl swiat w 7 dni a na nastepnej lekcji o wielkim wybuchu i teorii darwina? Biedne nasze #dzieci
  • 13
@swiss: To zależy od tego, o jakim harcerstwie mówimy. W Polsce działa kilka organizacji. Niektóre z definicji są katolickie i zakładają tzw. "religijną formację" dzieciaków.
@swiss:

czy nauka modlitwy zuchowej to normalna sytuacja na takich wyjazdach?


Tak, pieśni dodające otuchy są normalne

Kiedy mala powiedziala ze nie bedzie sie uczyc modlitwy pani wychowawczyni z koloni jej powiedziala ze jak nie wiezy w boga to pojdzie do piekla


Nie powinna tak mówić do dziecka, powinna wyjaśnij jaki jest cel psychologiczno-społeczny takich pieśni

Corka jej odpowiedziala "prosze pani nasza rodzina wierzy w nauke" moja szkola :)


Jprdl #
@random_pastry2: to postaw sie w syruacji kiedy dzieciak niw chodzi na katolicyzm i dzieciaki z klasy z niw sie smieja ze jest gorsza i nie dostanie prezentow na komunie. To jest autentyk z tego maja.
@mokry_sen_polonisty: #!$%@? sie na wlasne zyczenie. Zwiazek harcerstwa polskiego na litwie. Kolonie sponsorowane z senatu rp. Sam bylem harcerzem ale w 80 i 90 i pamietam jak bylo. Chcialem zeby dziecia jakies wartosci wyniosl z harcerstwa ale chyba nie da rady :(