Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki mam problem z #swift #swift3 #osx #macos #programowanie Potrzebuję napisać prosty program, którego zadaniem będzie aktualizacja rozszerzenia Adobe CEP (czyli w zasadzie pobranie pliku z serwera i rozpakowanie w odpowiednim miejscu).
Problem mam z rozpakowaniem pliku - ponieważ powinien od trafić do ścieżki /Library/Application Support/Adobe/CEP/extensions. Niestety, ale MacOS wymaga autoryzacji w przypadku modyfikacji w tej ścieżce i nie mam pojęcia jak to obejść/zdobyć uprawnienia. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Jeśli chodzi o programowanie w Swift 3 i dla MacOS - nie pracowałem w tym nigdy wcześniej, potrzebuje na szybko przygotować tylko taki programik - być może zadanie jest proste.
P.S. Chciałbym, aby było jak najmniej zaangażowania ze strony użytkownika - więc najlepiej by było, jakby pojawiło się okno "Aplikacja XXX potrzebuje autoryzacji do skopiowania folderu do ścieżki YYY" lub nawet bez tego.
  • 6
@dzana: Widziałem ten temat na stackoverflow - niestety też nie rozwiązuje to mojego problemu (mowa tutaj o AuthorizationExecuteWithPrivileges, które jest już przestarzałe i chyba niedostępne w Sierra).
No nic, wielkie dzięki za pomoc - wpadłem na rozwiązanie pośrednie, gdzie przed instalacją użytkownik wywoła skrypt basha z utworzeniem dowiązania symbolicznego miedzy folderem utworzonym w tej kłopotliwej ścieżce i miejscu gdzie aplikacja bez problemu będzie mogła zapisywać. Powinno działać, a jak nie to