Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros #vapenation

Mirki zakupiłem sobie iSticka Pico z tankiem Melo III Mini i w instrukcji obsługi jest napisane, że przy nowej grzałce trzeba najpierw kilka kropel liquidu nanieść bezpośrednio na knot grzałki. Czyli gdzie? Grzałka wygląda tak jak na obrazku, a więc liquid mam wlać na tą watę za siateczką (1), czy w tę spiralę po środku (2)? Jak dużo tego tam lać?
Fido2801 - #epapierosy #epapieros #vapenation

Mirki zakupiłem sobie iSticka Pico z...

źródło: comment_RmQX6MvXDt2zmxdF2XehUocOTWeucvI8.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@Waspin: Trudno powiedzieć jaki. Taki jakby metaliczny trochę. Próbowałem już 3 różnych liquidów, wymieniłem grzałkę, dokładnie czyściłem parownik i jest to samo.
  • Odpowiedz
@Fido2801: może przydałoby się całość umyć gorącą wodą (grzałki oczywiście nie, całą resztę) - czasem resztki oleju maszynowego z frezarki dają taki posmak
  • Odpowiedz
@Fido2801: ewentualnie można użyć detergrntu, ale trzeba ultradokładnie wypłukać. Czasem się zdarzają bardziej metaliczne tanki. Ew Sprawdź czy to nie ustnik (w sensie jego umyj najpierw)
  • Odpowiedz
Nowy parownik zawsze trzeba wymyć. Najlepiej w myjce ultradzwiekowej. Jak nie ma to ciepła woda i spirytus.
Czesto sa niewyplukane po obrobce i zostają resztki smaru i takie tam rozne #!$%@?
  • Odpowiedz
@majk90: Jak go wyczyszczę teraz pomimo tego, że był już używany, to pomoże? Mam go zostawić w wodzie ze spirytusem czy wypłukać czy co jeszcze spróbować?
  • Odpowiedz
@Fido2801: ja bym umył w ciepłej wodzie, nawet z małym dodatkiem detergentu (plyn do naczyn).
Potem przeplucz elementy spirytem (czysta wóda też się nada) i znow ciepla woda.
Mozesz sprobowac wyparzyc czesci (oprocz szkla), czyli zlac wrzatkiem.
Wytrzyj, wysusz i wapuj.
Grzalke bym wygotowal bo pewnie nasiakla tym syfem, ale najlepiej bedzie ja wymienic.
  • Odpowiedz