Wpis z mikrobloga

@ad1111: W ogóle ktoś tam pracuje jeszcze? Firma po wywieszeniu takiego czegoś działa dłużej niż 3 miesiące? Polaków na rynku pracy to się da dymać jak Asę Akirę i jeszcze bulgoczą wesoło w gardle... ja #!$%@? co za czwarty świat. Przecież PIP-a powinna w sekundę po opublikowaniu tego dostać 10 anonimowych donosów ze zdjęciami
  • Odpowiedz
@ad1111: akurat taki zakaz i jakiekolwiek sankcje dla pracownika są absolutnie nielegalne. Po pierwsze, pracodawca co do zasady nie może zobowiązać pracownika do pozostawania pod telefonem w czasie urlopu wypoczynkowego (służbowym czy prywatnym), a po drugie nakładanie na pracowników kar porządkowych nieznanych kodeksowi pracy jest wykroczeniem i skutkować może grzywną. Trzeba być pracodawcą-debilem, żeby tego typu nakazy i sankcje stosować.
  • Odpowiedz
@ad1111:

Zgodnie z przepisami prawa pracy pracodawca nie może nakładać na pracownika obowiązku, aby na urlop zabierał ze sobą telefon komórkowy (prywatny lub służbowy). Takiego przypadku nie można zakwalifikować jako dyżuru telefonicznego (w czasie takiego dyżuru pracownik musi czuwać pod telefonem i jest zobowiązany do pozostawania w gotowości do pracy), ponieważ w trakcie urlopu wypoczynkowego nie można wymagać od pracownika, by ten pozostawał w gotowości do pracy.


( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@ad1111 mi zabrali 150 zł premii, bo muszę zmienić podejście. A chodzi im prawdopodobnie o moje pójście na krwiodawstwo do zakopanego w długi weekend majowy, po tym jak nie dali mi urlopu. Oni w tym czasie mieli urlop. Oficjalnie mi tego nie powiedzieli, że to za to, bo nie mogą mi wziąć za krwiodawstwo. A gdzie jadę oddać krew to też ich nie powinno interesować. No ale już powoli mam dość tej
  • Odpowiedz
@smieszko_pierwszy: PIP rzeczywiście taki pomocny? wydaje mi się że to taka bardziej sztama z januszami.Do lutego pracowałem u pewnego janusza ,a do tej pory nie mam ekwiwalentu za 6 dni urlopu i świadectwa pracy.W pip sobie bagatelizują i sugerowali mi żebym odpuścił całą sprawę i cieszył się że mam nową pracę bo na biednego nie wyglądam :v Na razie czekam i czekam jak się sprawa potoczy ale póki co stoi w
  • Odpowiedz