Wpis z mikrobloga

mi zabrali 150 zł premii


@pedros92: mi kiedyś zabrali 100 zł za zbyt dużą ilość pomyłem podczas remanentu. Remanent wył w czasie wolnym (sobota, niedziela i to coś ok. 12 godzin, bez dodatkowego wynagrodzenia, więc samo w sobie kwalifikowało się do zgłoszenia do PIP. Dowiedziałem się tego już pod koniec mojego tam zatrudnienia, jak szukałem "haków" na pracodawcę. Dowiedziałem się również, że na "obcięcie" przewidzianej premii muszę wyrazić zgodę, inaczej jest
  • Odpowiedz
@royaltrux: @mikw: Nie bawić się w donoszenie do jakiegoś komunistycznego PIP-u, tylko się zwolnić. A jeżeli pracodawca samowolnie potrąci z wypłaty za nieodebranie telefonu w trakcie urlopu, to po prostu pozwać o zapłatę. Strzelam, że zapłaci jak tylko pozew przyjdzie, bo będzie miał ciepło w gaciach.
  • Odpowiedz
@ad1111: to sie wydaje takie zabawne, ale znajoma faktycznie miala szefa, ktory wymagal odbierania na urlopie telefonow - raz zrobil dzika awanture, bo nie oddzwonila zaraz po jego telefonie, a dziewczyna na wakacjach byla na grillu i nie miala telefonu ze soba.

Zreszta moj poprzedni szef tez uwielbial pisac maile na adresy sluzbowe i smsy w weekendy albo w nocy (trzeba mu przyznac, ze urlopy szanowal) i potem robic rano afere,
  • Odpowiedz
@Harris: Pozew do Sądu Pracy o wypłatę ekwiwalentu oraz wydanie świadectwa pracy. Postępowanie przed SP jest bezpłatne, jak nie czujesz się na siłach, poszukaj na mieście darmowych porad i może znajdziesz prawnika który Ci pomoże z pozwem. Po wygranej możesz na byłego pracodawce nasłać komornika i nakazać zajęcie np. maszyn niezbędnych do produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
szczerze? jeśli jesteś pod telefonem, to jest to dyżur. Za to należy się wynagrodzenie. ( ͡ ͜ʖ ͡)


@straga: no ale za sam dyzur sie nie nalezy - http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/879693,dyzur-pod-telefonem-platny-kiedy-dostaniesz-wynagrodzenie.

@pedros92: no i #!$%@?, darmową komunikację miejską sobie wyrabiaj w weekendy, pracodawca to nie organizacja charytatywna


@abdulalrahmani: kiedyś też tak myslałem jednak jeśli np. pracodawca może Cie zmusić do pracy w nadgodzinach / bezpłatnego dyzuru
  • Odpowiedz