Wpis z mikrobloga

@Karoleer: rozwiń choć trochę (promocja korci a wieczna nie będzie). Dziś podłożyłem sobie pierwszy raz krążki w siadzie i matko... niebo a ziemia. Głębiej, sztanga pionowo po prostej, mocniejsze zaangażowanej czwórek. Mam słabą mobilność w biodrach. Z góry dzięki za wyjaśnienie sceptycyzmu:) acha no i obecnie siadam boso.
@Karoleer: z chęcią przeczytam, bo doszedłem do tego, że komfortowo mi się siada w trampkach, ale myślałem o powerliftach nie ze względu na obcas tylko na twarde podbicie, żeby mi stóp nie odrywało
@florekflorek
@mour
prawda jest co mowia inni - stopy sa przykrecone do podlogi, to zdecydowanie moze byc przydatne. jednak przez to ze stopa jest wyzej w kluczowych momentach kolana nie sa stabilne i leca do srodka. zmienia sie caly punkt ciezkosci, u mnie na niekorzysc, podbita pieta prowokuje u mnie opieranie ciezaru na palcach. podsumowujac, potwierdzam to co mowilem juz dawno o butach do siadow - kto ma mobilnosc, tenu takie wynalazki
@drugiekonto: @florekflorek: ja mam zgoła inne zdanie na ten temat niż @karoleer które wrzuciłem już u siebie. Mam dość dobrą mobilność a nie żałuję. Zresztą schodzenie się kolan do środka to żadna wina butów, tylko robienia przysiadów z nie dość zamkniętą miednicą i braku rotacji kolan do zewnątrz stojąc. Ewentualnie... słabych butów z miękką podeszwą, którymi powerlifty nie są.
@Karoleer: no dobra, podzieliles sie opinią a jak wyglada rozmiarowka? W poznaniu nigdzie nie moge ich przymierzyc. co do najka nosze 42.5, but nieobcisły, pieta stabilna. Jezeli bym chcial to mam zamawiac 42? (ciut mniejsze?)