Wpis z mikrobloga

Jak myślicie mam jakiekolwiek szanse w sądzie z firmą Sony w związku z niewywiązaniem się z dostarczania usług sieciowych?

W skrócie sytuacja wygląda tak: Od ponad tygodnia nie jestem w stanie zalogować się na #ps4 nie działa właściwie nic. gry, netflix, youtube, spotify, komunikacja, trofea, wszystkie serwisy itp. Gdyż jestem wylogowany.
Sony twierdzi ,że wina leży po stronie dostawcy internetu, a dostawca twierdzi ,że to sony wciąż blokuje jego adresy mimo ciągłych pisemnych próśb o nieblokowanie.
I mimo opłaconego abonamentu #psn + nie jestem w stanie z niego korzystać. A kto miał do czynienia z tą firmą to wie ,że nawet jeśli wina jest ewidentnie po ich stronie w żaden sposób nie rekompensują w ten sposób poniesionych strat. Czyli nie można liczyć na przedłużenie lub zwrot pieniędzy.
To samo dotyczy abonamentu za #netflix oraz #spotify i sytuacja analogiczna do PSN+ tylko wina w tym wypadku też jest po stronie sony.

#prawo #pytaniedoeksperta #sony #playstation #ps4 #psn #gorzkiezale
  • 12
To samo dotyczy abonamentu za #netflix oraz #spotify


@Brunner: Nie wiem jak z ps+, bo tam pytanie jest z czyjej winy nie masz dostępu (będą się przerzucać winą), ale w przypadku netflixa i spotify nie masz co liczyć na cokolwiek, bo dostęp do serwisu masz, a to, że twój sprzęt nie działa poprawnie (przez brak dostępu do konta na ps4), to już nie ich wina.
@Wiesmin: Tak wiem ale w tej chwili TV i konsola to jedyny sprzęt w domu na którym można sensownie z netflixa korzystać. A z drugiej strony to zawsze więcej roszczeń w pozwie, nawet jak zostały by odrzucone.
@Brunner: I co z tego? Jeśli problem nie występuje z ich winy to gówno możesz zrobić, a to, że ,masz problem z konsolą to nie wina ani netflixa, ani spotify. Wrzucenie tego do pozwu może tylko sprawić, że zostanie on odrzucony i jedynie zmarnujesz pieniądze. Oczywiście jeśli chcesz, to oskarżaj kogokolwiek o co chcesz, ale wiedz, że przegrasz.
@Wiesmin: Dobra człowieku, nieważne to nie jest istota problemu. (Poza tym to sąd by decydował czy przez sony mogłem skorzystać czy nie) Istotą problemu jest pytanie czy mam jakiekolwiek szanse w sądzie z taką firmą.
@zpue: Tylko tu nie ma złej woli lub jakiegoś działania które miało by mi uniemożliwić skorzystanie z usługi ze strony dostawcy. A przynajmniej ja nie widze czegoś takiego.
@Brunner: Jeżeli twoja konsola na innym łączu będzie poprawnie działać, to wtedy wina jest po stronie dostawcy internetu i to do niego możesz pisać reklamację, a on niech pisze do Sony.
Ja też miałem problem z dostawcą, ponieważ konsole nie łączyły się z netem. Prawie 2 tygodnie czekałem, aż Huawei dośle mu aktualizację do routera, żeby wszystko działało poprawnie, ale rekompensaty nie otrzymałem żadnej.
@Brunner A jaki dostawca Internetu? Ja miałem taki problem z vectra. Wszystko działało a nagle przestało i nie mogłem się zalogować do plusa ani ps Store. Coś z jakimiś portami się porobiło czy coś takiego a vectra nie chciała odblokować. Poszedłem i pogadałem z serwisantami, wymienili router i zaczęło śmigać.
@2MSR: Dostawca mała firma lokalna. A problem jest niestety nie z portami które na routerze mam odblokowane według zaleceń sony. Ale podobno w tym ,ze sony blokuje mój adres ip.
Dlatego operator odbija piłkę w stronę sony, a sony od przyjęcia meilowego zgłoszenia prawie 2tyg. temu zamilkło i nie raczy już odpowiadać nawet na maile. Więc jak widać taka patowa sytuacja trochę( ͡º ͜ʖ͡º)
#sony #