Wpis z mikrobloga

Hej! Moi rodzice to fanatycy wypraw rowerowych od jakichś 2 lat. Dlatego też chciałabym im kupić taką mapę miejsc, które już odwiedzili w Polsce, a trochę się już tego nazbierało.
Czy ktoś z Was wie gdzie można taką kupić? Przeglądałam internety i jedyne co znalazłam to mapę zdrapkę, która niespecjalnie mi odpowiada. Interesowałaby mnie mapa, w której sama sobie zaznaczam miejsca, które odwiedziłam za pomocą jakiegoś ładnego, dołączonego do zestawu patyczka/naklejki/pinezki or sth, które byłoby widoczne. Czy ktoś słyszał może o czymś takim?
Budżet nie gra roli.

#kiciochpyta #podroze #rower #wyprawyrowerowe
carolinnee - Hej! Moi rodzice to fanatycy wypraw rowerowych od jakichś 2 lat. Dlatego...

źródło: comment_pPu2biDBMLX4QsCxPYYZomUB8LyLkofQ.jpg

Pobierz
  • 22
@carolinnee: kontur mapy wydrukuj w drukarni na A3/A2, przybij to na tablicę korkową, kup pinezki i włóczkę, sznurek, powbijaj pinezki w miejsca, gdzie byli, sznurkiem wzdłuż pinezek, np. od miejsca zamieszkania. Wyjdzie 11/10.
@carolinnee: Za darmo możesz pobrać pliki z granicami administracyjnymi gmin wojewódzw itp.

W programie typu qgis przygotowujesz to i drukujesz na wybanym formacie.

Możesz nanieść kolory, wykonać legendę itp.

Druk w dowolnym formacie wyjdzie taniej niż jakikolwiek gotowiec.

@metaxyjak skończysz gminy to fajną mapkę w stylu bigdata można machnąć jak będziesz zainteresowany ;)
Ciekawe ile przejazdów kolejowych pokonałeś :D
@carolinnee: chcesz to za jakąś szybkę czy żeby wisiało jak u @metaxy ?
1. obojętne jaki papier
2. jak chcesz w to wbijać szpilki wybierz jakiś papier o grubszej gramaturze (dostosujesz się do propozycji pkt druku i budżetu którym operujesz)
@carolinnee ja mam na arkuszu B1, nie pamiętam gramatury, ale tam gdzie drukowałem podkleili mi to na piance. Ta pianka jest gruba na 5mm i nadaje się do wbijania w nią rzeczy