Wpis z mikrobloga

@Bunch: Ludzie szukają pretekstu by zniszczyć komuś mienie i przy okazji uznać się za "dobrego" człowieka, który zrobił coś "pożytecznego". Dwia w jednym.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: parkuje się bardzo często na osiedlach zamkniętych jak i otwartych w różnych miastach i poza jednym jedynym osiedlu w Krakowie nigdzie indziej tego znaku nie widziałem odnosnie parkowania tyłem.
  • Odpowiedz
@ainthere: @Silvervend: @Stitch: Dobra, ja chyba już rozumiem - Kraków więc skoro już jest taki smog to na wydech skierowany w gęstą zabudowę tym bardziej nikt nie zwraca uwagi xD
W Poznaniu jest tego masa, w mniejszych miasteczkach Wielkopolski też i jest to egzekwowane przez straż miejską i policje (która i tak wzywa straż).
  • Odpowiedz
@Saeglopur: no to trafiles kula w plot, bo jestem z wlkp i w poznaniu bywam nad wyraz czesto ;] caly polnocny poznan tego praktycznie nie ma ;)
moze jakies typowe snobistyczne osiedla.
  • Odpowiedz
Art. 47. ustawy Prawo i ruchu drogowym:

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;

2)
  • Odpowiedz
@slayboos: Już pisałem, że fotka z dołu to moment zaparkowania (akurat zrobiłem zdjęcie). Fotka z góry to już pokazanie naklejonej naklejki dnia kolejnego.

PS
@Seaglopur - przenigdy nie słyszałem o takim przepisie. I się dziwię. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, że tyłem nie można parkować. To jakiś wymysł.
  • Odpowiedz
@Bunch niestety ale wytłumaczenie się dostosowalem jest naiwne i infantylne. Jakby ktoś jechał 200 w terenie zabudowanym też byś się dostosował? Przyblokowales komuś auto i tyle. Dodatkowo lusterka to najlepsze miejsce na karnego bo raz ze 100% zobaczy a dwa jest tak samo uciążliwe jak wsiadanie do własnego auta od strony pasażera. Po prostu trzeba było szukać innego miejsca oraz zamówić siebie kilka takich naklejek i pocisnac tego do którego jak
  • Odpowiedz
@Hannahalla: @Saeglopur: nigdy nie zrozumiem parkowania przodem i dlaczego niektórzy uparcie twierdzą, że takie są przepisy jak ich nie ma. Przecież wyjeżdżanie potem to jakaś udręka. Promień skrętu samochodu i ograniczona widoczność powodują tylko i wyłącznie zagrożenie. Parkowanie tyłem jest bardzo wygodne i ułatwia wjazd i wyjazd.

@michalind: W tym co napisałeś nie ma nic o zakazie parkowania tyłem.
  • Odpowiedz