Wpis z mikrobloga

10 niedocenionych erpegów ostatnich lat wg IGN:
http://in.ign.com/torment-tides-of-numenera/110137/feature/top-10-underrated-rpgs-this-generation

Nie najgorsza lista, choć takie #tyranny nie powinno się tam znaleźć moim zdaniem (tak samo z Grim Dawn, takich hack and slashów jest na pęczki). Najlepszą pozycją jest oczywiście Age of Decadence, które można aktualnie kupić w promocyjnej cenie na #steam .
http://store.steampowered.com/app/230070/The_Age_of_Decadence/

#gry #rpg #crpg #pcmasterrace #promocje
Pobierz Bethesdasucks - 10 niedocenionych erpegów ostatnich lat wg IGN:
http://in.ign.com/to...
źródło: comment_89XxSTDcds6GMH4USQtJG0vpji0kqHbT.jpg
  • 22
@Bethesda_sucks: Niedocenione na pewno pod względem finansowym. O większości z wymienionych tych gier było swego czasu głośno. O niektórych nadal się mówi. Tak czy siak lista dobra, może ktoś sięgnie po pozycję lub dwie.

@Croudflup:

Ładując się w tą grę musisz dobrze wiedzieć czego szukasz.


Niektórzy wiedzą, czego szukają. To samo można napisać o np.: Darkest Dungeon - parafrazując Twoją wypowiedź:

Absolutnie nie polecam, choć grałem z polecenia wielu ludzi.
@Croudflup: Błędu nie popełniłeś, ale poprawniej jest pisać "tę". Czepiam się dla zasady i żeby samemu pamiętać. :)

Jasne, że DD jest zajebisty, ale wielu ludzi się od niej odbiło, tak jak Ty odbiłeś się AoD. Inny przykład to Banner Saga, imo arcydzieło, a przeglądając fora trafiałem na masę gorzkich żali, że mechanika, poziom trudności itd. Gry indie tak już mają. :)
@Bethesda_sucks: Grim Dawn jest w moim top3 najlepszych HnS.. Na górze oczywiście seria Diablo, niżej usadowiłbym TQ:IT z GD (dla mnie to jawna kontynuacja w innym uniwersum), oprócz tego jest Torchlight I&II, a poza podium PoE. Reszty godnej konkurencji nie stwierdzam - gdzie te pęczki?

@wuji: Titan Quest to flaki w oleju, jeden z najnudniejszych action RPG w jakie grałem. Podobnie z Torchlight 1. Jeśli chodzi o inne tytuły to masz trylogię Dungeon Siege (z czego jedynka to najnudniejsza gra w historii, gorsza nawet od T1 czy TQ), bardzo dobre Throne of Darkness, świetne Nox, genialne Vampire The Masquarade: Redemption, Path of Exile, serię Devil May Cry, serię od Larian studios (Divine Divinity +pochodne, choć to
Słabością innych nie tłumacz słabości aod. Nudniejszego rpga chyba nie ma od tej gierki.


@Croudflup: Jakieś konkrety? Bo erpega z lepszymi i ciekawszymi walkami trudno znaleźć (tutaj trzeba myśleć, nie wystarczy klikać), a każdy quest to perełka (za to brakuje tu typowych fetch-questów albo zabij randoma #3567, stąd większość z nich wpada w pamięć). Co więcej fabuła to majstersztyk, poza Planescape: Torment nie ma erpega, który byłby na tym poziomie.
Nie mogę odpowiedzieć we wpisie UH więc odpowiem tutaj.

Gierka fajna (genialne wykreowany świat, cesarstwo rzymskie w post-apo), ale posiada niezwykle frustrujący system walki i nie wybacza błędów przy wydawaniu punktów na atrybuty/skille. Wszystkie potyczki to czysta losowość i modlitwa, żeby to nam wszedł kryt, a nie przeciwnikowi. Mimo wszystko grę ogrywałem dwukrotnie, więc polecam.


@Kraniec: Nie, najprościej to udowodnić pokazując gościa, który przeszedł grę w trybie ironman (czyli nie korzystając
Bethesda_sucks - Nie mogę odpowiedzieć we wpisie UH więc odpowiem tutaj.

 Gierka fa...
Mam wątpliwości co do tej listy.

Grim Dawn nie pasuje bo odniósł sukces i autorzy byli zadowoleni ze sprzedaży. Ponad milion sprzedanych kopii to niezły wynik. Za kilka miesięcy planują wydać większy dodatek.

Divinity: Original Sin też ma sprzedaż powyżej miliona. To mało?

Co do Tyranny mam bardzo mieszane odczucia. Uważam, że częściowo na to zasłużyła. Lubię tę grę, ale jest mocno niedorobiona. Mam wrażenie, że robili ją na szybko i trochę
Ciekawe Tyranny ci nie pasuje, a nudne jak flaki z olejem Torment: Tides of Numenera już jest okey?


@Dorogon: O Tormencie napisałem obszernie tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/22568969/ech-szkoda-gadac-w-koncu-dostalismy-nietuzinkowy-p/

T(y)ranny nie dorasta do pięt tej grze, to właśnie T(y)ranny jest mdłe, ma skopane walki (które na domiar złego są częste) i nieciekawy świat. Jedyne co je wyróżnia to pomysł, który zresztą został zmarnowany. Ale #!$%@?ąc od tego, która gra jest lepsza, a która gorsza, T(y)ranny
@Bethesda_sucks: No niestety, ale jest dokładnie na odwrót. Torment jest po prostu nudny i nieciekawy. A Dialogi są napisane w taki sposób, że zachęcają do przeklikania (a chyba nie może być nic gorszego dla gry tego typu, jak pomijanie dialogów). Jeżeli w Tyranny gadałem z każdym NPCtem, na każdy możliwy temat, bo byłem ciekaw co takiego mi powiedzą, a w Tormencie czytałem co drugie słowo, żeby jak najszybciej skończyć gadkę, to
@Dorogon: Nie. Przykłady dialogów w Tyranny i TToN: http://imgur.com/a/2SZ5y

To w Tyranny są znacznie słabsze, w TToN natomiast postacie postępują racjonalnie i dochodzą do logicznych wniosków. Do tego kompani też są ciekawsi.

Faktem jest, że w TToN jest więcej wodolejstwa, ale wystarczy trzymać się ważniejszych postaci (nietrudno je rozpoznać), by problem grafomaństwa został dobrze ukryty.
@Bethesda_sucks: No, świetnie dobrane przykłady z Tyranny - dwóch nic nieznaczących NPCtów i to jeszcze na ścieżce Chaosu, która polega na wymordowaniu wszystkich pozostałych frakcji oraz zwierzę, które ledwo składa zdania w ludzkiej mowie.. bo jest zwierzęciem xD Chociaż z drugiej strony są to nawet dobre przykłady - bo akurat tego Caelusa dość dobrze pamiętam i gość ma różne dialogi zależnie od obranej ścieżki fabularnej - jak ja grałem to informował