Wpis z mikrobloga

Robiąc dziś niewielkie zakupy w carrefour stałam w kolejce do kasy samoobsługowej. Przede mną była jakaś para z wózkiem. Odstali swoje w kolejce, idą do kasy i wtedy wyskakuje znikąd baba z obsługi i wywiązała się taka konwersacja:
- Z wózkami nie wolno!
- A gdzie to jest napisane? (Z ukraińskim akcentem - okazało się że to jacyś Ukraińcy)
- Nigdzie! Nie wolno i tyle!

I w tym momencie Ukraińcy stwierdzili, że nie będą się z babą kłócić, jak nie wolno to nie wolno i poszli sobie do innej, zwykłej kasy. Jednak babie to nie wystarczyło i na odchodne jeszcze krzyknęła im:

-A nawet jakby było napisane to byście nie umieli przeczytać!

Że niby nie znają polskiego języka, ha, czaicie, bo nie są Polakami! Mistrzyni komedii. Dobrze że dojechała tym ludziom, bo w końcu zrobili jej wiele krzywdy swoim istnieniem. I jak oni w ogóle śmią śmieć robić zakupy.

Rozumiem że do takiej pracy nie zatrudnia się jakiś super inteligentnych i oczytanych ludzi, ale jakaś odrobina kultury osobistej powinna być wymagana. Się wkurzyłam. A i pamiętajcie w Polsce nie ma ksenofobii.

#patologiazmiasta #patologiazewsi (bo pewnie stamtąd ta pani pochodzi) #ksenofobia ##!$%@? #gorzkiezale
  • 23
@MinnieMouse0: Do wózka łatwo jest coś schować plus czasami nie mieszczą się przy kasach. Reakcja kasjerki była za mocna, może z uśmiechem powiedzieć o wózku i to wszystko.
@MinnieMouse0: Zapamiętałaś może kto to był? Pracownicy sklepu zazwyczaj mają plakietki z imionami, a czasem nawet z nazwiskami. Myślę że warto napisać skargę, bo wątpię żeby takie zachowanie wpisywało się w politykę firmy.
@Marbarella: Myślałam nad tym ale nie wiem co zrobić, iść poskarżyć się do punktu obsługi klienta czy napisać coś do ich siedziby? Wiem dokładnie (bo mam paragon) o której to było godzinie więc może oni mają zapisane kto w jakich godzinach w danym dniu jest na stanowisku. Bo nie patrzyłam na plakietkę ani nic, nie myślałam o tym wtedy.
@MinnieMouse0: Wydrukuj czy tam napisz skargę, idź do punktu obsługi klienta, poproś o rozmowę z kierownikiem, opowiedz mu o sytuacji i ewentualnie wręcz tę kartkę. Gdyby nie chciał rozmawiać, to wtedy napisz maila do centrali. Tak powinno być chyba najefektywniej.
@MinnieMouse0:
A czemu babie nic nie powiedziałaś tylko stałaś i sie patrzyłaś żeby później napisać to na stronie ze śmiesznymi obrazkami? Tak bardzo cię to ruszyło, że miałaś #!$%@? i nie zwróciłaś nawet uwagi, że nalezy się trochę kultury?
@Trawker: Mam mało asertywności w sobie i to że ja nie jestem w stanie się odezwać w takiej sytuacji nie usprawiedliwia tej sprzedawczyni. Nie każdy jest przebojowym obrońcą słabszych, ja w takich sytuacjach trzymam się z boku choć nie robię tego świadomie w związku z czym nie uważam by to był dobry powód do oceniania mnie. Bo nie miałam #!$%@? tylko nie miałam odwagi by coś zrobić.
@kwsap Chyba nie została i nie bejtuje. Na takich stanowiskach zazwyczaj są osoby mniej lub bardziej chamskie i wyżej postawieni ludzie chyba są tego świadomi, więc raczej jej nie wyjebią, bo ja jej miejsce zatrudnili by drugą taką samą.
@DoTheMonkey No o tej ksenofobii świadczy też chyba to że czytając te opowieść o osobach których nie znam które zostały zwyzywane od analfabetów z powodu swojej narodowości przez kogoś kogo oskarżam o brak kultury wywnioskowałeś że uważam wszystkich przedstawicieli danej nacji za dobrych. Bo pewnie uważasz odwrotnie, że są źli i czarniutcy xD Ja tam oceniam konkretne osoby po konkretnych czynach, narodowość ma dla mnie małe znaczenie.
Fakty są takie że ci
@MinnieMouse0 Generalizujesz na podstawie jednego przypadku. Zamiast poprzestać na ocenie (słusznej) chamskiego zachowania kobiety, Ty rozciągasz jej postawę na cechy całego narodu i jeszcze twierdzisz, że oceniasz konkretne osoby po konkretnych czynach xD To, że wyłowisz że stawu jedną rybę, wcale nie znaczy, że żyją tam tylko ryby, a już na pewno że wszystkie są takie same.